اخبار

استفاده معلولان از خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی رایگان شد

استفاده معلولان از خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی رایگان شد
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به محقق شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان گفت: استفاده افراد دارای معلولیت از مراکز، تاسیسات و خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها رایگان شد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمد محمدی اظهار کرد: یکی از راهکارهای توانمند‌سازی معلولان افزایش میزان فعالیت‌های ورزشی است و حضور افراد معلول در مکان‌های ورزشی می‌تواند تاثیر بسزایی در ارتقا روحیه اجتماعی و بهره گیری آنها از فرصت‌های برابر باشد.


مدیر کل بهزیستی استان زنجان؛ افزود: دسترسی به امکانات ورزشی و فراهم کردن شرایط رشد و ارتقای استعدادهای ورزشی جامعه هدف بهزیستی از اهداف توانمندسازی محسوب می‌شود و معلولان شهروندان درجه یک جامعه هستند.

وی با تأکید بر حضور پر رنگ ورزشکاران معلول در عرصه‌های ملی و بین‌المللی؛ تصریح کرد: بهزیستی استان زنجان همیشه در این راستا در کنار ورزشکاران و قهرمانان رشته‌های ورزشی بوده است.

محمدی ادامه داد: حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی استان خدمات متعددی نظیر مساعدت در زمینه هزینه ایاب و ذهاب، هزینه‌های تشویقی برای قهرمانان، تقدیر از این عزیزان در مناسبت‌ها و ایام روز جهانی،کمک به تامین ملزومات ورزشی، خدمات مددکاری و نیز مساعدت مالی به انجمن‌های مرتبط با معلولان ورزشکار ارائه می‌دهد.

وی گفت: همه ورزشکاران معلول از جمله نابینایان، ناشنوایان و کم توانان جسمی حرکتی در اغلب رشته‌های ورزشی پرچم دار بوده و اغلب رتبه‌های برتر را کسب می‌کنند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان؛ گفت: در حال حاضر 700 ورزشکار معلول در رشته‌های والیبال، بسکتبال با ولیچر، شنا، پرتاپ دیسک، کشتی و شنا در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند.

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید