اخبار

تامین‌اجتماعی به همه تعهدات خود در برابر کارگران ساختمانی عمل می‌کند

تامین‌اجتماعی به همه تعهدات خود در برابر کارگران ساختمانی عمل می‌کند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: با وجود اینکه پارسال پرداخت بیمه کارگران ساختمانی با کسری 38 میلیارد تومانی از محل صدور پروانه‌های ساختمانی مواجه شد، تامین‌اجتماعی به همه تعهدات خود در برابر کارگران ساختمانی عمل می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسعود علیاری اظهار کرد: حق بیمه کارگران ساختمانی 27 درصد است که 7 درصد از جانب خودشان و 15 درصد از محل صدور پروانه‌های ساختمانی تامین می‌شود. این در حالی است که پارسال باید 45 میلیارد تومان از محل صدور پروانه‌های ساختمانی تامین و به حساب تامین‌اجتماعی واریز می‌شد ولی فقط 8 میلیارد تومان تامین شد.


این مسئول با تاکید بر این‌که تامین‌اجتماعی استان زنجان با وجود کسری منابع مالی، به تعهدات خود در برابر کارگران ساختمانی عمل کرد، ادامه داد: این میزان کسری ضرری است که تامین‌اجتماعی متحمل شده است و اگر برای چند سال تکرار شود، بدون شک مشکلات عدیده‌ای پیش می‌آورد.


وی افزود: با این اصاف می‌توان این‌طور برداشت کرد که یا ساخت و ساز کم است و یا این‌که پرداخت 20 درصد حق بیمه از محل صدور پروانه‌های ساختمانی نمی‌تواند همه کارگران ساختمانی را پوشش دهد؛ در واقع تامین‌اجتماعی تا جایی که در توان داشته باشد به تعهدات مالی خود عمل می‌کند ولی ضربه‌های مالی در نهایت باید جبران شود.


علیاری با اشاره به این‌که در سطح کشور، یک میلیون و 100 هزار نفر کارگر تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی هستند، خاطرنشان کرد: این‌طور به نظر می‌رسد که بهترین راه برای تامین کسری منابع مالی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی، در نظر گرفتن ردیف بودجه دولتی است؛ به عبارتی این موضوع باید ریشه‌ای مرتفع شود تا هیچ کارگری مجبور نباشد بدون پوشش بیمه کار کند.


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: خوشبختانه زنجان یکی از استان‌هایی است که در خصوص پوشش بیمه کارگران ساختمانی عملکرد موفقی داشته است و در حال حاضر، بالای 20 هزار کارگر ساختمانی در استان تحت پوشش بیمه هستند.

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید