اخبار

صدور ابلاغیه تامین اجتماعی برای کارکاههای زنجان غیرحضوری شد

صدور ابلاغیه تامین اجتماعی برای کارکاههای زنجان غیرحضوری شد
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: هم اکنون حدود 13 هزار و 500 کارگاه فعال در این استان وجود دارد که ماهانه ابلاغیه هایی از سوی این اداره کل برای آنها ارسال می شد که با انجام فرآیند های لازم این خدمات آنلاین و غیرحضوری شده است.
مسعود علیاری  افزود: انجام این کار مهم به کاهش اتلاف وقت و صرفه جویی لازم منجر شده و این در حالی است که در گذشته این روند با معضلاتی خاص مواجه بود و حتی به دلیل نرسیدن ابلاغیه ها اعتراض خود کارفرمایان را نیز به دنبال داشت.
وی اظهار داشت: یکی از کارهای مهم این اداره کل کاهش مراجعات حضوری به شعب تامین اجتماعی استان است و در مقایسه با سال های گذشته خدمات ارائه شده نظامند و روان سازی شده است.
این مسئول ادامه داد: انجام این مهم به دلیل آگاه سازی از سوی رسانه های گروهی استان انجام گرفته و نبود این مهم مشکلاتی را برای دریافت خدمات مورد نیاز گروههای هدف بدنبال داشت.
علیاری افزود: بر این اساس خدمات تامین اجتماعی بصورت غیرحضوری و آنلاین در اختیار بیمه شدگان، مستمری بگیران و کار فرمایان قرار داده شده است.
وی بیان کرد: ماهانه 65 هزار مراجعه حضوری در شعب تامین اجتماعی استان انجام می گرفت که با ارائه خدمات غیر حضوری به گروههای هدف 57 هزار آن کاسته شده که اثر بخشی بهتری را بدنبال داشته است.
این مسئول خاطر نشان کرد: این اداره کل در سه سال گذشته به دلیل ارائه خدمات مناسب در سطح کشور برتر بوده و تلاش دارد این روند با کیفیت بیشتری به گروههای هدف خود ارائه کند.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده، تعداد بیمه شدگان اصلی بیمه پرداز به این سازمان در استان زنجان حدود 177 هزار نفر است و با احتساب سایر بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران اصلی و تبعی جمعیت تحت پوشش به 530 هزار نفر می رسد.
هم اکنون هفت شعبه و هفت کارگزاری رسمی در استان زنجان به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات حضوری ارائه می کند.
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید