اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد:

گسترش و ارتقای بیمه های اجتماعی از راهبردهای مهم وزارت متبوع

گسترش و ارتقای بیمه های اجتماعی از راهبردهای مهم وزارت متبوع
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بیان داشت: یکی از راهبردهای مهم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ((گسترش و ارتقای بیمه های اجتماعی(( است.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی یوسفی در حاشیه پنجمین اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در شهرستان ماهنشان برگزار گردید افزود: از اهداف کلی این موضوع می توان به برقراری ساختار و سازوکار مناسب پوشش بیمه های اجتماعی برای فرد و حقوق بگیران،  عدالت در دسترس به بیمه های اجتماعی پایه، جامعیت خدمات بیمه های اجتماعی پایه و همچنین ارتقای کمی و کیفی خدمات بیمه های اجتماعی اشاره نمود.

یوسفی ادامه داد:  این رسالت و ماموریت مهم توسط صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر پیگیری و اجرامی شود.

وی با تاکید بر این که هدف این صندوق گسترش و تصمیم پوشش بیمه های اجتماعی برای اقشار روستایی کشور است گفت:  این قشر از که از کم ترین امکانات اجتماعی بهره مند هستند به عنوان نیروهای مولد نقش بسیار ارزنده ای در تولید کشور دارند.

محمدرضا یوسفی اظهار داشت: روستا به عنوان یک واحد تولیدی نقش بسیار مهمی در اقتصاد و تولید ناخالص ملی و ارزش آفرینی دارد که به حمداله در جمهوری اسلامی به آن توجه ویژه ای شده است.

وی همچنین افزود: صندوق قرار است نیاز بیمه پایه کشاورزان، روستائیان و عشایر را برآورده نماید.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: در این واحد تولیدی (یعنی روستا) کشاورز و روستایی کارگر و کارمند نیست که کارفرمایی داشته باشد لذا دولت به پاس تلاش و زحمات این قشر زحمتکش و مولد جامعه این نقش را ایفا می کند و بین 2 و 3دهم درصد از بیمه را تقبل و لذا روستاییان بیمه شده با پرداخت یک سوم از حق بیمه می توانند از مزایای ارزشمند این صندوق استفاده نمایند.

یوسفی افزود: حق بیمه ماهیانه 240 تا 540 هزارتومان است.

وی در خصوص خدمات این صندوق به مواردی از جمله  پرداخت مستمری از کارافتادگی ناشی از بیماری و حادثه حین کار، مستمری بازنشستگی و مستمری برای فوت اشاره نمود و گفت: این سابقه قابل نقل و انتقال به سایر صندوق های بیمه ای نیز می باشد.

محمدرضا یوسفی بیان داشت: هر روستایی با پرداخت حداقل 15 سال سابقه حق بیمه و داشتن 65 سال سن قادر خواهد بود از مزایای بازنشستگی این صندوق استفاده کند.

وی ادامه داد: کسانی که در هیچ صندوقی سابقه بیمه نداشته باشند می توانند به عنوان بیمه شده در این صندوق بیمه گذاری نمایند.

یوسفی عنوان کرد: در استان زنجان قریب 43 هزار نفر ازخدمات حمایتی این صندوق بهره مند هستند و تعدادی هم پیش از موعد به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در تکمیل سخنان خود گفت: صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از دستاوردهای نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی است که در اجرای اصل 29 قانون اساسی و بندهای 2و4 اصل 21 به منظور توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از همه افراد جامعه در برابر رویدادهای اجتماعی، اقتصادی، طبیعی و پیامدهای آن برقرار می گردد که برگ زرین و پرافتخاری است که در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

 

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید