اخبار

تعاونی‌های فراگیر ملی گسترش می‌یابد

تعاونی‌های فراگیر ملی گسترش می‌یابد
مدیرکل تعاون استان زنجان، گفت: گسترش تعاونی‌های فراگیر ملی جزو اولویت‌های برنامه‌های امسال‌ می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید موسی متوسلین  با بیان این مطلب، اظهار کرد: برنامه اداره‌کل تعاون استان در سال‌جاری و نیز چشم‌انداز آینده برای گسترش تعاونی‌هایی است که دهک‌های پایین جامعه را در فعالیت‌های اقتصادی شرکت دهند.

 

وی افزود: محتوای فعالیت‌های تعاونی‌های فراگیر ملی، فعالیت اقتصادی اقشار متوسط به پایین جامعه است که حداقل باید 70 درصد آن‌را تشکیل داده و در راستای اصل توزیع عادلانه ثروت در جامعه گام بردارند.

 

این مقام مسئول، همچنین به توسعه تعاونی‌های عمران و نیز توسعه شهری اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به سیاست دولت در راستای توسعه عمران‌شهری، تعاونی‌های مرتبط به مرحله نهایی رسیده و فقط ابلاغ آئین‌نامه اجرایی آن انجام نشده است.

 

متوسلین در خصوص حمایت‌های مورد نیاز از این تعاونی‌ها، اظهار کرد: ترک تشریفات مناقصه و مزایده، از جمله حمایت‌های ویژه‌ای است که برای تعاونی‌های بزرگ در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه حمایت و هدایت تعاونی‌ها در فعالیت‌های اقتصادی، از برنامه‌های مداوم این اداره‌کل در هر سال می‌باشد، گفت: امیدواریم مسائل مرتبط با تعاونی‌های مسکن در ابتدای دهه 80 و مشکلات پیش‌روی مردم و اداره‌کل در سال‌جاری، با تقویت ابعاد نظارتی و پیگیری این مشکلات به حداقل برسد.

 

متوسلین با تأکید بر نیاز کشور در تأمین مهارت‌های مورد نیاز توسط تعاونی‌های دانش‌بنیان، افزود: در استان زنجان، نیاز به تعاونی‌های دانش‌بنیان احساس می‌شود، از این‌رو با حمایت‌های لازم سعی بر گسترش این تعاونی‌ها هستیم.

 

وی در خصوص تعداد تعاونی‌های ایجاد شده در سال گذشته، یادآور شد: 341 تعاونی در سال گذشته تشکیل شده است که برای 4 هزار و 337 نفر نیز اشتغال‌زایی به‌همراه داشته است.

 

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: اداره‌کل تعاون استان زنجان با تلاش‌های مستمر در سال گذشته و با تحقق شعار سال، موفق به کسب رتبه سوم در بین تعاونی‌های کل کشور شده است

۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید