اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

توسعه یعنی بازسازی کامل یک جامعه

توسعه یعنی بازسازی کامل یک جامعه
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: توسعه یعنی بازسازی کامل یک جامعه که باعث ایجاد نهادهای تازه می شود و در نهایت تمدنی جدید ایجاد می کند.

با عنایت به تکالیف و وظایف محوله از سوی مدیریت برنامه ریزی و منابع انسانی استان در راستای نقش و جایگاه دستگاه اجرایی در توسعه استان و کشور با هدف ارتقاء سطح انگیزه در بین مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی برای بهبود عملکرد و اثرگذاری دستگاه اجرایی در مسیر چشم انداز صحیح سازمانی،  دوره ای با عنوان آشنایی کارکنان با نقش و جایگاه ادراه کل تعاون کار ورفاه اجتماعی در توسعه استان زنجان با تدرس محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در این دوره آموزشی از توسعه به عنوان فرآیندی همه جانبه و مستمر یادکرد و گفت: توسعه معطوف به تمام ابعاد زندگی مردم جامعه است.

وی ادامه داد: توسعه یعنی بازسازی کامل یک جامعه که باعث ایجاد نهادهای تازه  می شود و  در نهایت تمدنی جدید ایجاد می کند.

یوسفی در خصوص چشم انداز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید وزارت متبوع با اندیشه ای اعتدالی و با استفاده از راهبرهای افزایش سطح حمایت، صیانت و رفاه اجتماعی، توانمندسازی و ارتقاء قابلیت های منابع انسانی، نیل به اشتغال کامل، تقویت روح تعاون و گسترش تعاونی ها مسیر خود را طی می کند.

وی اشاره ای هم به ماموریت وزارت تعاون کارو رفاه اجتماعی کرد و بیان داشت: سیاست گذاری، برنامه ریزی،‌پایش و نظارت به منظور تنظیم روابط کار مبتنی بر رعایت اصل سه جانبه گرایی، حفظ و صیانت از نیروی کار و همچنین توسعه و توانمندسازی تعاونی ها، تعادل در بازار کار و حمایت از پایدارسازی مشاغل و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه بیمه ای، حمایتی و توانمندسازی با رعایت اصول جامعیت، کفایت و فراگیری مبتنی بر قانون بیمه گری از جمله امور مورد اجرای این وزارتخانه است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه به تفسیر راهبردهای 9گانه ی وزارت متبوع به شرح ذیل پرداخت:

صیانت از نیروی کار با تاکید بر ارتقاء بهره وری نیروی کار به عنوان اولین هدف و سایر اهداف به ترتیب، ارتقاء شاخص های فرهنگی و اجتماعی کارگران و کارفرمایان، ایجاد تعادل در بازار کار، افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی، توسعه و ارتقاء شاخص های رفاه اجتماعی، کاهش نرخ بروز آسیب های اجتماعی، گسترش و ارتقاء بیمه های اجتماعی، پایداری و تعادل بین منابع و مصارف صندوق های بیمه اجتماعی و همچنین ارتقاء کارآمدی نظام اداری و بهبود بخشی نقش حاکمیتی وزارت متبوع در راستای انجام ماموریت ها .

محمدرضا یوسفی در پایان توضیحاتی جامع در خصوص رویکرد و برنامه های توسعه ای در مدیریت های اداره کل متبوع (روابط کار، کارآفرینی و اشتغال، تعاون، اموراجتماعی و رفاه و پشتیبانی و توسعه منابع انسانی)  ارائه نمود.

  

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید