اخبار

۳۸ درصد بازار کار در دست کارآفرینان است

۳۸ درصد بازار کار در دست کارآفرینان است
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که نیم درصد از کل فضای کسب و کار در اختیار کارآفرینان است و این میزان ۳۸ درصد بازار اشتغال را به خود اختصاص داده است.

انوشیروان محسنی بندپی، از بهبود سه پله‌ای رتبه ایران در شاخص کارآفرینی خبر داد و گفت: رتبه کارآفرینی در منطقه خاورمیانه و مُنا از ۱۴ به ۱۱ رسیده که در مقایسه با سال گذشته سه رتبه بهبود را نشان می‌دهد.

او با بیان اینکه دولت تا پایان برنامه ششم مکلف است سالی یک میلیون شغل ایجاد کند، بر لزوم رفع موانع  کسب و کار، اصلاح نظام بانکی و واگذاری صحیح بنگاه‌ها در این باره تاکید کرد.

محسنی بندپی، ایجاد مدارس کارآفرینی و اشتغال برای جوانان و کارآفرینان، حمایت از پارک‌های فناوری و مراکز رشد، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کانون‌های کارآفرینی و توسعه مهد کودک‌های خلاق و نوآور را از اولویت‌های وزارت کار برشمرد.

در هفته‌ای که گذشت عبداله بهرامی ـ مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف . اعلام کرد که یک سوم تولید فرش دستباف کشور مربوط به تعاونی‌های شهری و روستایی است و در حال حاضر ۳۷۰۰ تعاونی شهری و روستایی فرش دستباف در زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ۲۶۲ تعاونی فرش دستباف روستایی زیر نظر اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران فعالیت دارند.

به گفته وی، بیش از ۹۰ درصد فرش دستباف کشور سالانه صادر می‌شود و تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد آن به مصرف داخلی می‌رسد. بهرامی، توجه به توسعه صادرات فرش دستباف را امری ضروری برشمرد و گفت: صنعت فرش ضمن رونق صادرات غیرنفتی، در ارزآوری، اشتغالزایی و توسعه اقتصادی نقش آفرین است.

۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید