اخبار

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی:

ارتقای سطح رفاه مددجویان، نقطه اتکای سازمان است

ارتقای سطح رفاه مددجویان، نقطه اتکای سازمان است
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: ارتقای سطح رفاه مددجویان، نقطه اتکای این سازمان است.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، فرید براتی‌سده در مراسم افتتاح 30 واحد مسکونی پروژه انتظار ثمین در زنجان، اظهار کرد: هر چه در راستای ارتقای سطح رفاه مددجویان و سطح دسترسی این قشر به خدمات رفاهی موفق‌تر باشیم، به همان اندازه خوشحال‌تر خواهیم بود. چنین روندی برای دولت نقطه اتکای امیدبخشی به‌شمار می‌رود و برای تحقق این مهم، خیران نقش به‌سزایی ایفا می‌کنند.

  وی با تاکید بر اینکه تلاش همه خیران برای رفاه حال قشر کم‌برخوردار نزد خداوند محفوظ خواهد ماند، ادامه داد: بهزیستی استان زنجان طی چند سال گذشته در حوزه مسکن خیلی خوب عمل کرده است و جای تقدیر دارد؛ چراکه مسکن یکی از اساسی‌ترین نیازهای اجتماعی است و به انسان احساس امنیت و آرامش می‌بخشد.

  مدیرکل بهزیستی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم گفت: از ابتدای اجرایی شدن طرح مسکن مهر، 2000 واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شده است.

  محمد محمدی‌قیداری همچنین افزود: طی دو سال گذشته 169 واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول بیشتر در دست اقدام است و 85 درصد از آنها تکمیل و تحویل داده شده است.  

وی با تاکید بر اینکه تامین مسکن، یکی از بسته‌های خدمتی است که برای مددجویان در دست اقدام است، تصریح کرد: در واقع از ابتدای نهضت مسکن، یکی از اقدامات ویژه و اساسی دولت، اعطای مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول بوده است که با همکاری و تعامل بین بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، اداره‌کل راه و شهرسازی و انجمن خیرین مسکن‌ساز محقق شده است.  

پروژه انتظار ثمین توسط کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان کشور به مبلغ 150 میلیون ریال برای هر واحد، کمک بلاعوض بهزیستی کشور به مبلغ 100 میلیون ریال برای هر واحد، هزینه معافیت‌های انشعاباتی به مبلغ 30 میلیون ریال برای هر واحد، کمک بلاعوض انجمن خیران مسکن‌ساز به مبلغ 50 میلیون ریال و سهم آورده مددجویان به مبلغ 30 میلیون ریال و به منظور جانمایی 20 نفر از مددجویان دارای حداقل دو عضو معلول شهری، صبح امروز به بهره‌برداری رسید.

 

۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید