اخبار

توان افزایی زنان سرپرست خانوار از اولویتهای دولت است

توان افزایی زنان سرپرست خانوار از اولویتهای دولت است
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: یکی از اولویتهای مهم دولت در حوزه زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار توان افزایی آنها در امور معیشتی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، معصومه ابتکار در حاشیه افتتاح جشنواره روستایی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: زنان کشور از نظر توانمندی های اجتماعی و کم بودن میزان آسیب های اجتماعی مربوط به این قشر نسبت به سایر کشورها در وضعیت بهتری قرار دارند.
وی یادآورشد: برای بانوان تحصیلکرده و سرپرست خانوار برنامه هایی پیش بینی شده، که در بحث تامین شغل آنها توان افزایی و مهارت آموزی مورد نیاز انجام شود.
ابتکار ادامه داد: با دانشگاه های کشور برای توان افزایی شغلی فارغ التحصیلان و کارآفرینی آنان همکاری داریم و البته نیازمند تلاش بیشتر در این زمینه هستیم.
وی خاطرنشان کرد: زنان 70 درصد تولیدات صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند که آمار قابل توجهی است و سعی می شود تولیدات به سمت بومی شدن صنایع دستی برود.
معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: در تلاش هستیم تا تولیدات صنایع دستی به سمت استاندارد بودن و کیفی سازی برود، تا در بازاریابی و فروش آن مشکلی نداشته باشیم.
وی تاکید کرد: با وضعیت موجود، در این زمینه آینده ای روشن، همراه با موفقیت برای زنان ایرانی خواهیم داشت.
ابتکار با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به روستاها دارد، گفت: روستاها به عنوان مرکز تولیدات کشاورزی و صنایع دستی همواره مورد توجه بوده است.
ابتکار اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در طرح‌های عمرانی روستایی از دیگر اهداف دولت است و ساخت جاده‌ها و گازرسانی در مناطق کمتر برخوردار نشان از توجه دولت به این جغرافیاست

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید