اخبار

جلسه کمیته رصد آسیب های اجتماعی برگزار شد.

جلسه کمیته رصد آسیب های اجتماعی برگزار شد.
سرپرست مدیریت اموراجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری جلسه کمیته رصد آسیب های اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مرتضی بنیادی عنوان کرد:این جلسه با توجه به اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی با هدف پیشگیری،کنترل و کاهش آن برگزار گردید.

 وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه همچون اعتیاد، طلاق، فساد اخلاقی و ... ادامه داد: فرهنگ سازی و تبلیغ در راستای نشاط اجتماعی در جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است.

بنیادی تصریح کرد: خوشبختانه از 2سال گذشته با ورود پیدا کردن شخص مقام معظم رهبری  به مسأله آسیب‌های اجتماعی و برگزاری جلسات مستمرایشان با مسئولان، شاهد آغاز حرکتی پویا در زمینه آسیب‌های اجتماعی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این که همه مسئولان و حتی رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نسبت به آسیب‌ها دغدغه دارند، افزود: مهم‌ترین مؤلفه توسعه هر کشور، نیروی انسانی سالم و کارآمد است که اگر تحت تأثیر آسیب‌های اجتماعی و جرائم قرار بگیرد، کشور باید هزینه زیادی بپردازد.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: نباید به آسیب های اجتماعی نگاه جزیره ای داشت چرا که این امر سبب موازی کاری سازمان ها خواهد شد.

بنیادی تاکید کرد:  داشتن یک نظام رصد می‌تواند باعث بررسی مستمر وضعیت استان‌ها و علت بروز آسیب‌ها در آنجا شود و در همین راستا هماهنگی و همکاری در جهت ارسال اخبار دستگاه های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سامانه بانک اطلاعات آسیب های اجتماعی بسیار مفید فایده خواهد بود و در دستور کار قرار دارد.

 

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید