اخبار

اقبال مردم زنجان به تعاون بالاست

اقبال مردم زنجان به تعاون بالاست
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: اقبال مردم زنجان به تعاون بالاست چراکه نسبت تعاونی‌های موجود به جمعیت بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان وبه نقل از خبرنگار فارس سید موسی متوسلین  اظهار داشت: رویکرد مردم استان به تعاون بیشتر از سایر استان‌های کشور است.
وی با بیان اینکه جمعیت استان 1.5 درصد جمعیت کشور است، ادامه داد: این در حالیست که 3.5 درصد تشکیل تعاونی‌های کشور در استان زنجان انجام می‌گیرد.
مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه تعاونی‌های تشکیل شده نیاز به حمایت دارند، تصریح کرد: تعاونی‌ها در استان زنجان در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه بیشترین تعاونی‌ها در کدام حوزه فعالیت دارند، گفت: حوزه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات بیشترین تعاونی‌ها را در استان زنجان دارا هستند.
متوسلین تعاونی‌های خدمات حمل و نقل، اینترنت، مسکن و معدن را از دیگر تعاونی‌های استان زنجان عنوان کرد و گفت: نقش بارز تعاونی‌ها در جامعه باید به مردم شناسانده شود.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان به کجا رسیده است، افزود: مشکل این تعاونی به زودی برطرف می‌شود.
مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه نقش بارز تعاونی‌ها در جامعه نباید تحت تاثیر یک تعاونی قرار بگیرد، ادامه داد: تعاونی‌های انگشت شماری شرایطی به وجود آوردند که عده‌ای را درگیر خودشان کردند که مردم را نسبت به تعاونی بدبین می‌کند.
وی یکی از وظایف اداره کل تعاونی را رفع مشکلات تعاونی‌ها ذکر و بیان کرد: تعاونی مسکن علوم پزشکی پس از نزدیک به 50 جلسه در مجموع 15 مصوبه برای حل مشکل داشته است.
متوسلین خاطرنشان کرد: یک عاملی که باعث شد تا اقدامات انجام شده در کوتاه مدت در تعاونی مسکن علوم پزشکی نتیجه ندهد تغییر هیئت مدیره طبق قانون بود چراکه زمان این هیئت مدیره تمام شده بود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات احصا شده در مصوبات آمده است، گفت: پروانه آپارتمان‌های 81 این تعاونی تمدید شده است.
مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه با بررسی مشکلات و تخفیفات ویژه حدود 3 میلیارد تومان به نفع اعضا تمام شده است، تصریح کرد: یکی از این تخفیفات، تخفیف 75 درصدی در نظارت بود.
وی خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم در کنار هیئت مدیره شرایط لازم را برای رفع مشکلات را فراهم کنیم تا همه اعضا به حق و حقوق خود برسند.
 

۱۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید