اخبار

ایجاد تعاونی‌های فراگیر برای توزیع عادلانه ثروت

ایجاد تعاونی‌های فراگیر برای توزیع عادلانه ثروت
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: تعاونی‌های فراگیر ملی برای کمک به توزیع عادلانه ثروت در جامعه ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان وبه نقل از خبرگزاری فارس سید موسی متوسلین اظهار داشت: برای تشکیل این تعاونی‌ها در بدو تاسیس افراد باید از سه دهک پایین جامعه باشند.
وی به امتیازات این تعاونی‌ها اشاره کرد و افزود: از امتیازات این شرکت‌ها اعطای بخشی از اعتبارات به صورت کمک‌های بلاعوض و بخشی نیز به صورت تسهیلات است.
مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه تاکنون دو تعاونی فراگیر در طارم تاسیس شده است، ادامه داد: این تعاونی‌ها در حوزه تبدیل صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی و فرآوری زیتون شروع به کار کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در زنجان نیز دو تعاونی فراگیر ملی در حال تاسیس هستند، یادآور شد: تشکیل تعاونی توسعه عمرانی شهرستان‌ها نیز در دستور کار تعاون استان زنجان است.
مدیرکل تعاون استان زنجان تشکیل این تعاونی در شهرستان را شرایط بهینه برای هر شهرستان عنوان کرد و افزود: بالا رفتن سرانه اقتصادی خانوار و توسعه شهرستان از مهم‌ترین مزایای این طرح است.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد اقدامات اداره کل تعاون استان زنجان برای پایداری و خودکفایی تعاونی‌ها گفت: حمایت، توانمندسازی و آموزش در زمینه تعاون مهمترین اقدامات اداره کل تعاون استان زنجان برای پایداری تعاونی‌های استان زنجان انجام می‌شود.
متوسلین خاطرنشان کرد: همچنین اداره کل تعاون وظیفه نظارت بر عملکرد شرکت‌ها دارد تا منطبق با قوانین حرکت کنند.
وی با بیان اینکه اعضای تعاونی‌ها باید به عملکرد تعاونی خود نظارت داشته باشند، ادامه داد: متاسفانه نظارت اعضای تعاونی‌ها مغفول مانده است.
مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه کل اعضا حق نظارت بر عملکرد تعاونی‌ها را دارند که اگر این نظارت اعمال شود از خیلی مشکلات کاسته می‌شود، ادامه داد: متاسفانه اعضا از این حق استفاده نمی‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: اگر اعضا بر عملکرد تعاونی خود داشتند مشکلاتی نظیر مشکلات تعاونی علوم پزشکی پیش نمی‌آمد.
متوسلین افزود: البته در تعاونی مسکن علوم پزشکی از طرف اداره تعاون اعلام شده بود که سرمایه‌گذاری از بیرون انجام نشود اما قسمت عمده‌ای از مردم توجه نکردند تا اینکه امروز شاهد این مشکلات هستیم.
وی ادامه داد: درخواست ما از عضای تعاونی‌ها این است که از حق نظارت استفاده کنند

۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید