اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

رشد 168 درصدی ثبت‌نام تعاونی‌ها در سامانه جشنواره سیزدهم

رشد 168 درصدی ثبت‌نام تعاونی‌ها در سامانه جشنواره سیزدهم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان از رشد 168 درصدی ثبت‌نام تعاونی‌ها در سامانه سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان خبر داد.
 

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا یوسفی  در نشست خبری ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته تعاون، از برگزاری سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان  به میزبانی سالن همایش‌ مهرانه زنجان خبر داد و افزود: در این دوره از جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان، از 18 اتحادیه و شرکت تعاونی به همراه 5 تعاونی خرد تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

وی با یادآوری اینکه به ابتکار معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی قرار است در جشنواره امسال، یکی از شرکت‌های تعاونی برتر به عنوان سفیر تعاون، سخنگو و نماینده این بخش در جلسات مختلف پیرامون بخش تعاون باشد، ادامه داد: خوشبختانه امسال شاهد ثبت‌نام 366 اتحادیه و شرکت تعاونی در سامانه سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان بودیم که این مهم از رشد 33 درصدی برخوردار بوده است.

 

این مسئول با بیان اینکه استان زنجان در زمینه تعداد ثبت‌نام تعاونی‌ها در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این اداره‌کل در هفته تعاون، افتتاح 9 طرح تعاونی در گرایش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر 68 میلیارد و 350 میلیون ریال است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد ایجاد اشتغال برای 125 نفر با برخورداری از 8 میلیارد و 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی خواهیم بود.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه از مباحث آموزشی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بخش تعاون یاد کرد و گفت: مقوله آموزش، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که امروز بخش تعاون با آن دست به گریبان است و متاسفانه بی‌بهره ماندن تعاون‌گران از آموزش‌های مورد نیاز فعالیت‌های‌شان باعث شده است که امسال کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته و منتج به آموزش 30 هزار نفر ساعت برای اعضای تعاونی‌های فعال در استان شود.

 

یوسفی با تاکید بر اینکه امروز بخش تعاون به شدت نیازمند ترویج فرهنگ کارآفرینی است، اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های متعدد به‌ویژه در حوزه تعاون، نباید گرفتار مشکل بیکاری در جامعه باشیم. بخش تعاون یکی از بزرگ‌ترین بخش‌هایی است که می‌توان با ظرفیت‌سازی در این بخش، ضمن استفاده از پتانسیل‌هایی که در این عرصه وجود دارد، می‌توان مشکل بیکاری را تا حدود زیادی حل و سهم قابل توجه تعاون در اقتصاد ملی را احیا کرد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید