اخبار

جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در کشور اوگاندا، بالا است

جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در کشور اوگاندا، بالا است
مدیرکل تعاون استان زنجان، گفت: اوگاندا کشور مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایرانی و زنجانی است و از جذابیت‌‌های بالایی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سیدموسی متوسلین در دیدار با سفیر اوگاندا  با بیان این مطلب، اظهار کرد: فعالیت اقتصادی در هر منطقه‌ای توأم با ریسک است و نمی‌توان فعالیت تولیدی و تجاری را بدون ریسک دانست، لذا باید با برنامه‌ریزی و تدبیر مناسب آن‌را به حداقل رساند.

 

وی در خصوص قابلیت و ظرفیت همکاری اقتصادی با کشور اوگاندا، یادآور شد: این کشور در 20 سال اخیر جزو مناطق امن و باثبات سیاسی در قاره آفریقا بوده است و این در حالی است که بسیاری از کشورهای آفریقایی دچار جنگ و عدم ثبات سیاسی و اقتصادی‌اند، از این‌رو این کشور منطقه مناسبی برای سرمایه‌گذاری بوده و می‌توان از قابلیت‌های اقتصادی آن بهره لازم را برد.

 

این مقام مسئول در خصوص شرایط مناسب سرمایه‌گذاری در کشور اوگاندا، تصریح کرد: اوگاندا در سال‌های اخیر با اقدامات مناسبی که صورت داده، سرمایه‌گذاری را در این کشور تسهیل کرده است. همچنین روابط ایران با این کشور در جهت تعامل و همکاری اقتصادی نیز بر تسهیل سرمایه‌گذاری در این کشور افزوده است.

 

متوسلین در خصوص انتخاب کشور اوگاندا برای همکاری اقتصادی، گفت: قاره آفریقا دارای کشورهای زیادی است که ظرفیت مناسبی برای همکاری اقتصادی دارند و دلیل انتخاب این کشور، همکاری‌‌های بین‌المللی ایران و اوگاندا و همچنین تکیه بر قابلیت‌های سرمایه‌گذاری این کشور می‌باشد.

 

وی یادآور شد: وجود زمین‌های حاصل‌خیز که توسط رود ‌نیل و دیگر دریاچه‌های موجود در داخل این کشور میسر شده است، از جمله پتانسیل‌های آن به‌شمار رفته و می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب و مطالعات اصولی از آنها بهره ‌لازم را برد.

 

مدیرکل تعاون استان زنجان همچنین در رابطه با جذابیت‌های داخلی کشور اوگاندا، ابراز کرد: نیروی کار مناسب و دام ارزان‌قیمت و همچنین وجود دریاچه ویکتوریا در خاک این کشور که سبب وجود قابلیت زیاد در زمینه صید ماهی شده است و تا به امروز نیز بهره‌برداری مناسبی از آن صورت نگرفته، از جمله مواردی است که می‌توان به آن تکیه کرد.

 

متوسلین با اشاره به قابلیت گردشگری اوگاندا و همکار‌ی‌های متقابل در این حوزه، خاطرنشان کرد: کشور اوگاندا به‌لحاظ اکوتوریسم دارای وضعیت بسیار مناسبی بوده و از جمله نقاط پراهمیت در حوزه گردشگری محسوب می‌شود که اگر برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه صورت گیرد، می‌توان در بحث تبادل گردشگر نیز گام‌های مثبتی برداشت.

۱۵ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید