اخبار

توانمندسازی تعاونی‌ها رسالت‌ وزارت تعاون است

توانمندسازی تعاونی‌ها رسالت‌ وزارت تعاون است
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: توانمندسازی تعاونی‌ها یکی از رسالت‌ها و سیاست‌های مهم وزارت تعاون است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زجان سید موسی متوسلین ر زنجان اظهار داشت: در این راستا اقدامات زیادی انجام شده است.
وی با بیان اینکه در راستای توانمدسازی تعاونی‌ها مدیران تعاونی از آموزش‌های اطلاعات مدیریتی بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: همچنین مشاوره‌های لازم برای تولید محصولات منطبق بر نیاز جامعه به تعاونی‌ها ارائه می‌شود.
مدیرکل تعاون استان زنجان خاطرنشان کرد: در کنار این مشاوره توانمندی افراد سنجیده شده و اگر افرادی توانمندی اقتصادی خاصی داشته باشند در همان زمینه به کار گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این اقدامات در راستای ایجاد تعاونی‌های تحول گرا و پویا انجام می‌شود، تصریح کرد: همچنین برای افزایش کیفی تعاونی‌ها خدمات ایران کد و استقرار مدیریت کیفیت (ایزو) در تعاونی‌ها انجام می‌شود.
متوسلین با بیان اینکه در مباحث آموزشی مباحث تخصصی و کیفیت در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات انجام می‌شود، یادآور شد: در زمینه ترویج و تحقیقات با دانشگاه‌های مختلف تفاهمنامه‌هایی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه برای پایان‌نامه‌های با موضوعات مرتبط با تعاونی در مقطع کارشناسی ارشد 12 میلیون ریال پرداخت می‌شود، افزود: همچنین برای پایان‌نامه‌های با موضوعات مرتبط با تعاونی در مقطع دکترا تیز 30 میلیون ریال در استان زنجان پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه مشاوره برای افراد جویای کار انجام می‌گیرد، ادامه داد: تلاش می‌کنیم آموزش‌های لازم برای همه افراد جویای کار انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: بعد از آموزش‌های لازم نسبت به پرداخت تسهیلات لازم اقدام می‌شود.
متوسلین در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد اینکه آیا افراد می‌توانند بدون سهم آورده در بخش تعاون فعالیت کنند، بیان کرد: افراد در قالب تعاونی باید سهم آورده 10 درصدی داشته باشند.
وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد میزان سهم تعاون در ایجاد اشتغال استان زنجان در سال جاری چه میزان است، گفت: به دلیل اینکه تعاون یک دستگاه فرابخشی است، اختصاص سهم مشخص برای تعاون ممکن نیست چراکه امکان همپوشانی با سایر دستگاه‌ها وجود دارد.

۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید