اخبار

برگزاری 116 دوره آموزشی برای شرکت‌های تعاونی در سال‌جاری

برگزاری 116 دوره آموزشی برای شرکت‌های تعاونی در سال‌جاری
رئیس اداره پژوهش، آموزش و کارآفرینی اداره‌کل تعاون استان زنجان گفت: در سال‌جاری 116 دوره آموزشی به‌صورت آموزش پودمانی عمومی و تخصصی برای شرکت‌های تعاونی در نظر گرفته شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان رحیم امینی با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به اهمیت آموزش در جهت ارتقای توانمندی و مهارت‌های شرکت‌های تعاونی، همه ساله برنامه‌های آموزشی مناسبی در نظر گرفته می‌شود که امسال نیز در قالب ارتقای مهارت‌های فنی و عمومی شرکت‌های تعاونی، برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده است.

 

وی افزود: دوره‌های آموزشی به 2 گروه آموزش پودمانی عمومی و آموزش‌های تخصصی تقسیم می‌شوند که دوره‌های عمومی توسط اداره‌کل تعاون استان و دوره‌های تخصصی نیز زیرنظر اداره پژوهش، آموزش و کارآفرینی این اداه‌کل یه انجام می‌رسد.

 

این مقام مسئول، شاخص‌های مهم برای برگزاری یک دوره آموزشی توسط آموزشگاه‌های صلاحیت‌دار را در فضای آموزشی و کادر آموزشی مجرب عنوان کرد و گفت: آموزشگاه‌هایی قادر به برگزاری دوره‌های آموزشی برای شرکت‌های تعاونی هستند که از امکانات آموزشی مناسبی برخوردار باشند.

 

رئیس اداره پژوهش، آموزش و کارآفرینی اداره‌کل تعاون زنجان در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها، پایه‌ای محسوب می‌شوند و شامل آموزش قانون و مقررات شرکت‌های تعاون، مهارت مدیریت شرکت‌های تعاونی، مهارت‌های مالی، بازرگانی و کاربردی کامپیوتر است.

 

امینی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی تخصصی نیز در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود، یادآور شد: مهارت آموزشی شرکت‌های تعاونی با توجه به نوع کارکرد و فعالیت شرکت‌ها در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی، معدن، فرش و صنایع‌دستی، عمران و مسکن، مصرف و حمل و نقل صورت می‌گیرد.

 

وی در رابطه با تکنیک‌های آموزشی در دوره‌های تخصصی، افزود: آموزش ضوابط و مقررات‌های ساختمان، سیستم مالی تعاونی‌های مسکن و ضوابط برگزاری مناقصات و قرارداد در تعاونی‌های عمران و مسکن، از جمله برنامه‌هایی است که برای دوره‌های مختلف تدارک دیده می‌شود تا باعث ارتقاء اطلاعاتی و مهارتی آنها شود

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید