اخبار

طرح روستا تعاون زمینه اشتغال 1262 زنجانی را فراهم کرد

طرح روستا تعاون زمینه اشتغال 1262 زنجانی را فراهم کرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از سال گذشته تا کنون 117 تعاونی در قالب اجرای طرح 'روستا تعاون' در این استان تاسیس شده است که در نتیجه آن یک هزار و 262 نفر صاحب شغل شدند.
محمدرضا یوسفی افزود: 59 شرکت تعاونی تاسیس شده در قالب طرح 'روستا تعاون' برای اخذ 614 میلیارد ریال تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند که تا کنون 195 میلیارد ریال وام به هشت تعاونی پرداخت شده است و فرایند اعطای تسهیلات ادامه دارد.
تعاونی های روستایی در قالب طرح 'روستا تعاون' با استفاده از سرمایه و نیروی کار، مهارت و تخصص روستاییان تشکیل می شود.
هدف از ین تعاونی ها، فراهم کردن زمینه توسعه و رونق اقتصادی، اجتمای روستاها است.
قرار است از محل اجرای طرح 'روستا تعاون'، 3 هزار واحد تعاونی با فراهم کردن بیش از 26 هزار فرصت شغلی در روستاهای کشور ایجاد و به بهره برداری برسد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: در پنج ماه امسال 40 شرکت تعاونی جدید نیز در این استان تاسیس شد که در نتیجه آن 355 نفر به اشتغال رسیدند.
به گفته یوسفی در زمان حاضر از چهار هزار و 420 شرکت تعاونی ثبت شده در استان زنجان، یکهزار و 106شرکت فعال هستند.
وی تشدید نظارت بر عملکرد اتحادیه ها و شرکت های تعاونی را از برنامه عمده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری برشمرد و خاطر نشان کرد: بیشترین مسائل و مشکلات در حوزه فعالیت های تعاونی، مربوط به تعاونی های مسکن در استان است که از ابتدای سال جاری تا کنون با حمایت استانداری، بخشی از مسائل این تعاونی ها در استان حل و فصل شده است.
یوسفی یادآور شد: در پنج ماه امسال 470 مورد عملیات نظارت بر تعاونی ها شامل نظارت عمومی، بازدید مالی، نظارت بر مجمع های عمومی، حسابرسی و اخذ و بررسی صورت های مالی از تعاونی ها استان انجام گرفت.
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید