اخبار

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

پذیرش اسناد تامین اجتماعی به کارگزاری ها واگذار می شود

پذیرش اسناد تامین اجتماعی به کارگزاری ها واگذار می شود
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: از ابتدای مهر امسال پذیرش اسناد خسارات متفرقه دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی به کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی این استان واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌علی محمدی افزود: هزینه درمان بیمه شدگانی که در موسسات درمانی غیر طرف قرارداد تحت درمان قرار گرفته و هزینه های درمان را، خود پرداخت می کنند، از ابتدای مهر امسال توسط کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی با هدف کاهش اتلاف وقت و رسیدگی آن در مدت کوتاهی، محاسبه، پذیرش و مورد رسیدگی و پرداخت قرار می گیرد.         
وی اظهار داشت: بر این اساس انعقاد قرارداد با کارگزاری ها انجام خواهد شد و نمایندگان هر کارگزاری طی سه مرحله آموزش های فنی لازم را فرا خواهند گرفت. 
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: طرح واگذاری فرایند پذیرش اسناد خسارات متفرقه در 17 استان کشور بصورت آزمایشی اجرا و با موفقیت به سرانجام رسیده که با توجه به برنامه ریزی ها، این طرح در13 استان کشور از جمله استان زنجان نیز اجرایی و عملیاتی می شود.
وی بیان کرد: بیمه شدگانی که تاکنون برای دریافت هزینه های درمانی خود به دفاتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی مراجعه می کردند، از اول مهر امسال به کارگزاری های رسمی استان مراجعه خواهند کرد.
این مسئول، تعداد پرونده های رسیدگی و پرداخت شده خسارات متفرقه در سال گذشته را بیش از یکهزار و 721 مورد اعلام کرد و گفت: مجموع هزینه های پرداخت شده بابت این خسارات در بخش سرپایی بالغ بر 223 میلیون تومان و در بخش بستری نیز 4 میلیارد تومان بوده است.  
هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می کنند.
230
پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، 135 مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، 35 درمانگاه خصوصی و دولتی و 12 بیمارستان در استان طرف قرار داد تامین اجتماعی استان هستند.

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید