اخبار

فروش مطلوب محصولات تولیدی مهمترین مشکل تعاونی‌های زنجان

فروش مطلوب محصولات تولیدی مهمترین مشکل تعاونی‌های زنجان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه فروش مطلوب محصولات مهمترین مشکل تعاونی‌های زنجان است گفت: در همین راستا تعاونی‌های صادرات در زنجان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که توسط اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در راستای حمایت بیشتر از بخش تعاون در دست پیگیری است؛ بحث راه‌اندازی تعاونی‌های صادرات است.

مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان یکی از مهمترین مشکلات تعاونی‌ها را فروش محصولات تولیدی عنوان کرد و گفت: به همین منظور به دنبال راه‌اندازی تعاونی‌های صادرات در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از دانش‌آموختگان رشته مدیریت بازرگانی در استان جویای کار هستند که بستر مناسبی برای استفاده از ظرفیت آنها فراهم نشده است؛ تصریح کرد: با ایجاد شرکت‌های تعاونی خدمات بازرگانی داخلی و خارجی می‌توان مشکل اصلی در زمینه بازاریابی و فروش محصولات شرکت‌های تعاونی در استان را حل کرد.

یوسفی با اشاره به صادرات 17 میلیون دلاری کالا توسط تعاونی‌های استان در سال گذشته بیان کرد: عمده محصولات صادر شده تعاونی‌ها شمش روی؛ کالاهای عمومی بازرگانی؛ سنگ‌های ساختمانی و صنایع دستی از جمله چاروق؛ کیف چرم و ظروف مسی بوده است.

وی افزود: طبق پیش‌بینی صورت گرفته در تلاش هستیم که صادرات بخش تعاون در استان زنجان به 15 میلیون دلار برسد.

مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه به موضوعات نظارتی از تعاونی‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: در پنج ماه گذشته از سال‌جاری 470 مورد عملیات نظارت بر تعاونی‌ها شامل نظارت عمومی؛ بازدید مالی از تعاونی‌ها؛ نظارت بر مجامع عمومی تعاونی‌ها؛ حسابرسی از تعاونی‌ها؛ اخذ و بررسی صورت‌های مالی تعاونی‌ها انجام شده است.

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید