اخبار

بازسازی 10 هزار شرکت تعاونی راکد در سال جاری

بازسازی 10 هزار شرکت تعاونی راکد در سال جاری
وزیر تعاون گفت : بازسازی 10 هزار شرکت تعاونی راکد در برنامه امسال وزارت تعاون قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان 'محمد عباسی'روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بازسازی 10 هزار شرکت تعاونی راکد در سال1390 خبرداد و افزود : هدف گذاری شده است تا از 165 هزار تعاونی شکل گرفته در کشور، آن بخش که از سال های دور شکل گرفته و توان مالی لازم را ندارند و به اصلاح راکد هستند، بازسازی و مورد حمایت قرار گیرند.
وی افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای ایجاد یک میلیون شغل در بخش تعاون امسال 20 هزار تعاونی جدید تشکیل می شود که ظرفیت های جدیدی را برای اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.
به گفته ی عباسی تاکنون 70 هزار نفر از افراد ثبت نام شده در سامانه اشتغال وزارت تعاون اعلام آمادگی کرده اند تا به عنوان سرگروه فعالیت خود را آغاز کنند و با برگزاری همایش اشتغال و کارآفرینی در سراسر کشور در بهار امسال10 هزار طرح کارآفرینی برای متشکل کردن این افراد آماده شده است.
وزیر تعاون بااشاره به اینکه ظرفیت های مناسبی در تعاونی ها برای اشتغال زایی و ایجاد فرصت های شغلی جدید وجود دارد، تاکید کرد: در موضوع اشتغال لازم است تا ابتدا برنامه ها بیان شود، ما نیز در دولت اعلام کرده ایم که اگر منابع صندوق توسعه ملی که برای اشتغالزایی در بخش تعاون در نظر گرفته شده است ، در اختیار بانک توسعه تعاون قرار بگیرد می توان با تجمیع توان مردم بستر مناسب کارآفرینی و ایجاد یک میلیون اشتغال جدید را فراهم کرد.
وی با اشاره به ایجاد بنیادهای توسعه تعاون زنان تصریح کرد: این اقدام برای بهره مندی از تمام ظرفیت های کشور در راستای اشتغالزایی صورت می گیرد که به همین منظور در قالب شکل گیری بنیادهای توسعه تعاون و کارآفرینی استان ها بحث ایجاد بنیادهای زنان در استان ها نیز دنبال می شود که تاکنون در 30 استان کشور در رشته ها و حرفه های مختلف شغلی شکل گرفته است.
 

۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید