اخبار

خط اعتبار مسکن مهر نامحدود است

خط اعتبار مسکن مهر نامحدود است
معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: خط اعتبار مسکن مهر نامحدود است و سقفی برای ارائه تسهیلات به مسکن مهر وجود ندارد

 معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: خط اعتبار مسکن مهر نامحدود است و سقفی برای ارائه تسهیلات به مسکن مهر وجود نداردگزاری فارس از زنجان، احمد پیری شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: طبق مصوبات دولت بانک مسکن از سال 88 موظف به پرداخت تسهیلات به مسکن مهر است و این اعتبارات نامحدود بوده و سقفی برای آن تعیین نشده است.
وی اجرای طرح مسکن را یکی از طرح‌های موثر دولت در تامین مسکن مردم به ویژه اقشار کم درآمد خواند و افزود: در استان زنجان اجرای سفت کاری یک‌ هزار و 200 واحد به اتمام رسیده و مابقی پروژه‌ها نیز روند مناسب و مطلوبی دارند.
معاون عمرانی استاندار زنجان در ادامه با اشاره به اینکه تعاونی‌های مسکن مهر می‌توانند به متقاضیانی که توان پرداخت مابقی آورده را ندارند واحدها را بعد از سفت‌کاری تحویل دهند خاطرنشان کرد: ما آماده تحویل این واحدها در مرحله نازک‌کاری به متقاضیان هستیم.
پیری با بیان اینکه در استان زنجان مشکل زمین وجود ندارد، تصریح کرد: در صورت تقاضای افراد در گروه‌های سه تا 10 نفره آمادگی تحویل زمین در استان وجود دارد.
وی افزود: همچنین افراد می‌توانند با تشکیل تعاونی‌های کوچک مهر اقدام به ساخت مسکن‌های خود کنند.
معاون عمرانی استاندار زنجان ادامه داد: با انجام فراخوان آمادگی واگذاری ساخت 2 هزار و 500 واحد در یک نقطه از شهر زنجان و 2 هزار و 50 واحد در یک نقطه دیگر از شهر به گروه‌ها و تعاونی‌های کوچک هستیم.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود به آیین‌نامه اجرایی ساخت مسکن اشاره و اجرای آن را به وسیله مسئولان ذی‌ربط مورد تاکید قرار داد.
پیری در ادامه یکی از مشکلات کنونی تعاونی‌های مسکن مهر را عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خواند و از بانک‌ها خواست تا همکاری لازم را برای ساخت و ساز مسکن به وسیله تعاونی‌ها داشته باشند.
در ادامه این جلسه مدیرکل تعاون استان زنجان به روند اجرای مسکن مهر در استان اشاره کرد و افزود: کمبود نقدینگی یکی از مشکلات مسکن مهر در برخی از شهرستان‌های استان بود که با همکاری بانک‌ها برطرف شده است.
موسی متوسلین عدم تامین منابع اعتباری از سوی متقاضیان را یکی دیگر از مشکلات مسکن مهر خواند و خاطرنشان کرد: با تصمیماتی که دولت در این زمینه اتخاذ کرده است بیشتر این مشکلات برطرف می‌شود.

۶ اَمرداد ۱۳۸۸ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید