اخبار

با حضور معاون دفتر مدیریت عملکرد و تیم بازرسی فضای عمومی

جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع در استان زنجان تشکیل شد

جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع در استان زنجان تشکیل شد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری هفتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور صادقی معاون دفتر مدیریت عملکرد و تیم بازرسی فضای عمومی اعزامی از وزارت متبوع در محل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی زنجان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، محمدرضایوسفی ضمن خیر مقدم به بازرسان اعزامی از وزارت متبوع و تسلیت ایام سوگواری امام حسین ( ع ) به صمیمیت موجود بین مدیران دستگاههای عضو شورای هماهنگی استان اشاره کرد و گفت: توفیقات حاصله مرهون وحدت و یکپارچگی فیمابین می باشد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی استان زنجان همچنین با تبیین گزارشی از جمع بندی گزارش ارزیابی استان و وضعیت دستگاهها در ارزیابی سال 95 به  مقایسه آن با نتایج ارزیابی بعمل آمده در سال 1394 پرداخت.

محمدرضا یوسفی بیان داشت: بمنظور بررسی نقاط قوت و ضعف عملکرد سال 95 اقداماتی منجمله برگزاری جلسه آسیب شناسی و تشکیل کمیته مستندسازی بمنظور رفع نقایص و مستند سازی  انجام شده است.

وی درادامه خواستار انعکاس بموقع بازخورد ارزیابی ها به استانها بمنظور اعمال اصلاحات لازم در روند امور شد. 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان طراحی داشبرد مدیریتی آنلاین توسط وزارت متبوع بمنظور ثبت آیتم های مربوطه توسط دستگاههای تابعه وزارت در شاخص های چهارگانه بازرسی فضای عمومی را پیشنهاد نمود.

یوسفی اشاره هم به عمده مشکلات مبتلابه اداره کل متبوع نمود و اظهار داشت:  عدم وجود استاندارهای لازم و تعریف شده برای فضای اداری و درخواست اعتبارات عمرانی برای اداره کل متبوع - کم بودن حقوق و مزایای کارکنان شاغل در ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان علیرغم تنوع و تعدد وظایف تعریف شده که منجر به بروز پدیده جابجائی و انتقال همکاران توانمند به دستگاههای دیگر گردیده است – وجود تفاوت و تناقض در سطح حقوق و مزایای پرداختی در بین دستگاههای عضو شورای هماهنگی استان - مشکل تبدیل وضعیت همکاران قراردادی – عدم همخوانی چارت سازمانی با حجم کارهای تعریف شده از جمله این مشکلات است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان با اشاره به عضویت اداره کل متبوع در 31 شورا ، کارگروه و کمیته از نمایندگان محترم وزارت متبوع و تعدد وظایف ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استانها درخواست نمود همچون سنوات گذشته عنوان قائم مقامی یا نماینده وزیر به پیشوند مدیران کل تعاون کار و رفاه اجتمای استانها اضافه گردد . 

صادقی معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت متبوع در این جلسه ضمن قدردانی از مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، همکاران و مدیران  دستگاههای تابعه بجهت برگزاری جلسه و فراهم نمودن تمهیدات لازم برای انجام بازرسی ها ، فضای شورای هماهنگی استان را جوی صمیمی خواند و توضیحاتی درخصوص تفاهمنامه سه ساله منعقده فیمابین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با سازمان اداری استخدامی کشور ارائه نمود.

وی بر اجرای دقیق حقوق شهروندی و میز خدمت که مورد توجه ریاست محترم جمهور می باشد نیز تاکید کرد.

صادقی  همچنین به ارائه توضیحاتی جامع در رابطه با سامانه پاسخگوئی ZRM پرداخت .

حاجی وند سرپرست محترم تیم ارزیابی فضای عمومی نیز ضمن تشکر از همکاری مطلوبی که مدیران استان در طی بازرسی ها داشتند با تشریح تاریخچه بازرسی ، به آسیب شناسی صورت گرفته از بازرسی سنوات گذشته و اصلاح شیوه بازرسی ها با بهره گیری از نظرات کارشناسی استانها اشاره و اعلام نمود:  برابر تصمیمات متخذه مقرر است در سالجاری مقایسه دستگاه با برنامه های ابلاغی صورت پذیرد . سپس به برنامه محور بودن سلامت اداری و لزوم شناسائی گلوگاهها و توجه به مستند سازی عملکرد در محور مذکور تاکید نمود .

 

 

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید