اخبار

416 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در زنجان پرداخت شد

416 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در زنجان پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون 416 میلیارد و 315 میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی به 628 طرح در این استان پرداخت شده که این تسهیلات زمینه اشتغال یک هزارو 231 نفر را فراهم کرده است.
 

محمدرضا یوسفی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال روستایی به تناسب پیشرفت پروژه ها و به صورت مرحله به مرحله پرداخت می شود، افزود: میزان مصوب تسهیلات پرداختی تاکنون بیش از 486 میلیارد ریال است که بالغ بر 416 میلیارد ریال آن به متقاضیان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر تسهیلات پرداخت شده، قرارداد 755 طرح اشتغالزایی روستایی دیگر نیز برای دریافت 962 میلیارد و 927 میلیون ریال تسهیلات، با بانک های عامل در استان منعقد شده است.
یوسفی اضافه کرد: این میزان تسهیلات قرار است زمینه اشتغال یک هزار و 873 نفر را فراهم کند.
پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با کارمزد 6 درصد به روستائیان از اواخر سال گذشته از طریق سامانه 'کارا' آغاز شده است.
به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، سهم این استان از تسهیلات اشتغال روستایی 2 هزار و 850 میلیارد ریال است.
یوسفی اظهار داشت: بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید، بانک های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه ایجاد 14 هزار و 28 شغل در این استان طی سال جاری هدف گذاری شده است، گفت: این فرصت های شغلی در قالب اجرای طرح های تکاپو، اشتغال های حمایتی، حمایت از مشاغل خانگی و سیاست های مداخلاتی فراهم می شود.
محمدرضا یوسفی افزود: زنجان در حوزه اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی، اعطای تسهیلات موضوع تبصره 18 قانون بودجه 96 بر اساس شاخص های مختلف جایگاه قابل قبولی در بین استان های کشور دارد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید