اخبار

ادامه تحصیل کودکان کار از اولویت های بهزیستی زنجان است

ادامه تحصیل کودکان کار از اولویت های بهزیستی زنجان است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح توزیع بسته های حمایتی آموزشی کودکان کار و خیابانی گفت: یکی از اهداف عالیه بهزیستی توجه به ادامه تحصیل کودکان کار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل ازخبرگزاری ایرنا، محمدمحمدی در آیین اجرای طرح توزیع بسته های حمایتی آموزشی کودکان کار و خیابانی افزود: 132 کودک کار توسط بهزیستی استان زنجان شناسائی شده اند که از این تعداد 129 نفر دانش آموز هستند.
وی اظهار داشت: طرح حمایت از کودکان کار و خانواده (مهرانه) از سال 95 بصورت سالانه با هدف ترغیب و تشویق خانواده های کودکان جهت ادامه تحصیل فرزندانشان اجرا می شود.
این مسئول با اشاره به اهدای نوشت افزار و کیف مدرسه به ارزش 3 میلیون ریال به هر دانش آموز تحت پوشش این طرح خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی، نوشت افزار کودکان کار از برندهای ایرانی تهیه شده و از اولیای کودکان مهدهای کودک نیز درخواست شده است به خرید کالای ایرانی در آستانه بازگشائی مجدد مهد کودک ها توجه کنند.
محمدی از نظارت بهزیستی بر نحوه پرداخت شهریه مدارس کودکان کار خبر داد و گفت: با تعاملی که با مدارس انجام شده، بیشتر کودکان بصورت رایگان مشغول به تحصیل هستند و شهریه تعدادی نیز توسط خیران پرداخت شده است.
وی بازگشت سه کودک کار به تحصیل را از فعالیت های در خور توجه مرکز حمایتی، آموزشی کودکان کار برشمرد و افزود: 132 کودک کارشناسایی شده توسط بهزیستی دارای خانواده هستند وشغل اغلب آنها آب فروشی در مزار شهدا ست.
این مسئول برگزاری کلاس های تقویتی، زبان، نقاشی و فوتبال را از برنامه های اجرا شده برای کودکان کار معرفی و تاکید کرد: در صورت افت تحصیلی کودکان کار بهزیستی از معلمان خصوصی جهت بهبود تحصیل استفاده خواهد کرد.
در این برنامه ضمن تحویل نوشت افزار - بن کفش و کیف به کودکان، از 7 کودک کار که در سال گذشته رتبه ممتاز را بدست آورده بودند نیز قدردانی شد.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید