اخبار

بازنشستگان، نیاز به توجه بیشتری دارند

بازنشستگان، نیاز به توجه بیشتری دارند
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در استان زنجان تاکید کرد:بازنشستگان، قشری از جامعه هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، میرهادی موسوی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی زنجان با صندوق بازنشستگی کشوری در استان با تاکید بر اینکه بازنشستگان جزو اقشار زحمت‌کش جامعه بوده و نیاز به توجه بیشتری دارند، افزود:آنچه که امروز بیش از همه چیز در خصوص قشر زحمت‌کش بازنشستگان حائز اهمیت است، معیشت این قشر از جامعه به‌شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بحث اهتمام جدی به معیشت بازنشستگان، ایجاب می‌کند که در حوزه آموزش ورود پیدا کرده و امروز فرصت مناسبی برای تحقق این مهم فراهم است، ادامه داد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که بحث معیشت در خصوص قشر بازنشسته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که امروز به عینه می‌بینیم که توجه نکردن به این موضوع و جدی نگرفتن آن، سایر موارد زندگی این افراد را نیز احت‌الشعاع خود قرار داده است.  

این مسئول با یادآوری اینکه قشر بازنشسته در برهه کنونی با مشغله‌های زیادی در چارچوب خانواده، از جمله مواردی چون فرزندان بیکار و ... مواجه بوده که رفع همه این دغدغه‌ها در گرو برنامه‌ریزی دقیق از سوی مسئولان است، تصریح کرد:رویکرد امروز ارائه خدمات مختلف به بازنشستگان است که در گام اول به دنبال عقد تفاهم‌نامه‌ای با جهاددانشگاهی جهت برگزاری دوره‌های زبان انگلیسی هستیم. 

 مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در استان زنجان در ادامه از وجود بیش از 16 هزار حقوق‌بگیر جاری در استان زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: در استان زنجان 12 کانون زیر نظر صندوق بازنشستگی فعالیت می‌کنند.

سرپرست جهاددانشگاهی زنجان نیز در این جلسه از وجود فضاهای مناسب آموزشی در این نهاد انقلابی خبر داد و گفت: آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت، یک حرکت راهبردی جدی و موثر در توسعه کشور در بخش تولید، صنعت و اجرا است، به همین خاطر جهاددانشگاهی زنجان با داشتن امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در این حوزه، آماده ارائه خدمات آموزشی به جامعه هدف صندوق بازنشستگان کشوری در استان زنجان است.

 کامران جعفری با تاکید بر اینکه رویکرد امروز در عرصه کارآفرینی، جز با مهارت‌آموزی محقق نمی‌شود و گام اول در کسب این‌گونه مهارت‌ها نیز که منتج به اشتغال پایدار خواهد شد، مقوله آموزش (به روش صحیح و علمی) است، ادامه داد: فضایی که امروز در مجتمع جهاددانشگاهی زنجان فراهم شده، این امکان را به فرزندان بازنشستگان استان به‌عنوان قشر زحمت‌کش جامعه قرار می‌دهد تا بتوانند از فضای مرتبط با ایجاد اشتغال از قبیل مرکز نوآوری و شکوفایی بهره‌مند شوند.  

وی با بیان اینکه امروز آموزش‌های کوتاه‌مدت با توجه به خروجی موفقی که دارد، پررنگ‌تر از سایر آموزش‌ها در کشور دنبال می‌شود، اظهار کرد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که این آموزش‌ها باید منتج به خروجی شود که ایجاد اشتغال پایدار را به دنبال داشته باشد و خوشبختانه جهاددانشگاهی زنجان در این عرصه به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافته و توانسته است با حمایت از جوانان، نقش ارزنده‌ای در ایجاد اشتغال غیردولتی ایفا کند.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید