اخبار

تعداد مددجویان کمیته امداد زنجان پایین‌تر از کشوری است

تعداد مددجویان کمیته امداد زنجان پایین‌تر از کشوری است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: تعداد مددجویان کمیته امداد زنجان پایین‌تر از کشوری است و در حال حاضر 23 هزار خانواده زیرپوشش این نهاد هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، هدایت صفری   اظهار کرد: در حال حاضر 24 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 43 هزار مددجو زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ضمن اشاره به خدمات حمایتی کمیته امداد در قبال جامعه هدف این نهاد بیان کرد: یکی از موضوعات مهم در حمایت از مددجویان کمیته امداد اشتغالزایی برای آنها و خودکفایی جامعه هدف است که در این راستا سال قبل 2 هزار و 683 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با رویکرد توانمندسازی ایجاد و با همین نگاه جشن خودکفایی و توانمندی 2 هزار و 300 مددجوی زنجانی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات تخصصی مددکاری ایجاد اشتغال و استقلال فکری؛  فرهنگی و اقتصادی مددجویان زیرپوشش به منظور جلوگیری از باز تولید فقر در جامعه یکی از موضوعات مهم و اساسی مورد توجه توسط کمیته امداد است؛ اضافه کرد: در استان زنجان این مهم تحقق یافته و با توجه به حجم جمعیتی توانمند شده و خروج آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد؛ با آمار گرفته شده میزان جمعیت زیرپوشش کمیته امداد زنجان کمتر از متوسط کشوری است.

صفری در ادامه ضمن تقدیر از همراهی همیشگی خیران در کمک به مددجویان کمیته امداد بیان کرد: خیران زنجانی به‌منظور کمک به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان؛ طی سال جاری 14 میلیارد و 928 میلیون تومان در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان همچنین از  کمک یک میلیارد و 400 میلیون تومانی زنجانی‌ها در جشن عاطفه‌ها خبر داد و افزود: مرحله اول جشن عاطفه‌ها که 15و 16 شهریور ماه برگزار و  مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در 11  مهرماه و در 2 هزار مدرسه اجرایی خواهد شد.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید