اخبار

اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان خرم دره برگزار کرد:

سومین جلسه کمیته تخصصی اشتغال در سال 97

سومین جلسه کمیته تخصصی اشتغال در سال 97
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره از برگزاری سومین جلسه کمیته تخصصی اشتغال در سال 97 خبر داد.

به  گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،   حبیب اله مقدم گفت: این جلسه به ریاست دکتر کاظمی معاونت محترم فرمانداری شهرستان خرم دره و با حضور روسای ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری خرم دره برگزار گردید.        

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و دبیرکمیته اشتغال شهرستان خرم دره ضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای حادثه تروریستی اهواز ، ضمن قرائت دستور جلسه با بیان گزارشی از روند اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر و تسهیلات اشتغال فراگیر ، خواستارهمکاری کلیه دستگاههای اجرایی و بویژه بانک های عامل در این خصوص شد .

مقدم در ادامه آخرین ابلاغیه های کشوری را در خصوص اهداف اشتغالزایی سال 97 که حول11 محور تدوین شده است را برای اعضاء کمیته تشریح و از روسای دستگاههای اجرایی شهرستان خواست با توجه به بحث طرح تکاپو برای ادامه سالجاری و تخصیص مرحله دوم اعتبارات استان در بخش اشتغال روستایی و توسعه ملی که ملاک عملکرد شش ماهه اول سال است با جدیت بیشتر تلاش نمایند .

معاون فرمانداری شهرستان خرم دره نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور کلیه دستگاههای اجرایی، روسای بانک ها در این جلسه اظهار داشت: دربخش کشاورزی 24میلیارد و 636 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده که برای 43 نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده است .

کاظمی ادامه داد:  8 طرح دیگرنیز که با اعتبار 16 میلیارد و 822 میلیون ریال در حال بررسی، برای 27 نفر در بخش کشاورزی اشتغال ایجاد خواهد کرد ودر بخش صنعت در سامانه کارا مبلغ 5 میلیارد و 837 میلیون ریال تسهیلات  برای 12 طرح پرداخت شده و برای 36 نفر اشتغال ایجاد شده و تعداد 4 طرح بعدی که آماده پرداخت می باشد و 40 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده در روزه های آینده 54 نفر دیگر نیز صاحب شغل خواهند شد و از ابتدای سالجاری 187 نفر نیز از طریق کاریابی های شهرستان خرم دره جذب بازار کار شده اند خبرداد .

 معاون فرماندار در پایان با اشاره به لزوم نظارت بیشتر بر اعطای تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان افزود : نظارت بر اعطای تسهیلات بانکی در بحث اشتغالزایی هم باعث جلوگیری از موازی کاری در بحث تسهیلات اشتغالزایی می گردد و هم می تواند در کاهش نرخ بیکاری شهرستان موثر باشد.     

    

 

 

۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید