اخبار

هزار و 400 تعاونی روستایی در زنجان فعال هستند

هزار و 400 تعاونی روستایی در زنجان فعال هستند
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: از مجموع 3 هزار و 300 تعاونی موجود در استان حدود هزار و 400 تعاونی در سطح روستاها به فعالیت مشغول‌ هستند.

 به گز ارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید موسی متوسلین  افزود: در مجموع 26 هزار نفر در این تعاونی‌های روستایی عضو هستند که با احتساب اعضای تعاونی‌های سهام عدالت می‌توان گفت که صد در صد جمعیت روستاهای استان عضو تعاونی‌ها هستند.
 

متوسلین، تعداد تعاونی‌هایی که بر اساس ابلاغ وزارت تعاون باید امسال در روستاهای استان تشکیل شود را 60 تعاونی اعلام کرد و ادامه داد: علی‌رغم این ابلاغ، پیش‌بینی شده است حداقل 100 تعاونی اشتغالزا با ‌هزار و 200 عضو در روستاها ایجاد شده است.
 
وی همچنین از پیگیری تشکیل تعاونی‌های فراگیر دهستان با عضویت حداقل 70 درصد ساکنان روستاها خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ابلاغ شده از سوی وزارت تعاون، حداقل دو تعاونی فراگیر دهستان باید در استان ایجاد شود، ولی برنامه استانی در نظر گرفته شده 7 تعاونی است.
 
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: تأسیس تعاونی‌های فراگیر و کثیرالعضو برای کشاورزان با موضوع فعالیت مشابه، از دیگر برنامه‌های اداره‌کل تعاون در استان است که در این راستا تاکنون تعاونی سیب‌زمینی‌کاران خدابنده و زیتون‌کاران و سیرکاران تشکیل شده و تشکیل تعاونی انارکاران نیز در دست اقدام است
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید