اخبار

بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون بانوان در زنجان ایجاد می‌شود

بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون بانوان  در زنجان ایجاد می‌شود
مدیرکل تعاون استان زنجان، گفت: طی 2 ماه آینده بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون بانوان در زنجان ایجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سیدموسی متوسلین با بیان این مطلب، اظهار کرد: راه‌اندازی بنیاد توسعه ‌کار‌آفرینی و تعاون بانوان در 6 ماه اول سال‌جاری در شهرستان زنجان قطعی است و هدف از راه‌اندازی آن هماهنگی و تعامل بانوان کارآفرین و متقاضیان اشتغال در راستای انجام خدمات مشاوره‌ای با هماهنگی اداره‌کل تعاون و مراکز فنی و حرفه‌ای برای تحقق افزایش توانمندی بانوان متقاضی صورت خواهد گرفت.

 

وی افزود: راه‌اندازی بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون بانوان در شهر زنجان شرایط لازم برای توانمندی بانوان متقاضی طرح‌ها را فراهم خواهد کرد و در این راستا تسهیلات لازم نیز از محل تسهیلات مشاغل خانگی برای آن فراهم خواهد شد. همچنین وزارت تعاون برای اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی، اعتبارات مناسبی را اختصاص داده است.

 

این مقام مسئول به تسهیلات مناسب در شهرک صنعتی بانوان زنجان اشاره کرد و گفت: امتیازات ویژه‌ای برای تعاونی‌های بانوان در شهرک صنعتی بانوان در نظر گرفته شده است، به گونه‌ای که واگذاری زمین در شرایط عادی به صورت پرداخت 50 درصدی قیمت زمین در زمان تحویل بوده است که در حال حاضر فقط 10 درصد مبلغ به صورت نقدی دریافت می‌شود و مابقی مبلغ زمین نیز به صورت اقساط می‌باشد.

 

متوسلین، حمایت مناسب در تشکیل تعاونی‌های بانوان در شهرک صنعتی بانوان را قابل توجه عنوان کرد و افزود: حمایت‌های مادی در نظر گرفته شده سبب افزایش سرمایه در گردش این تعاونی‌ها می‌شود و آنها می‌توانند با یک سرمایه مناسب، فعالیت اقتصادی خود را آغاز کرده و به مشکل جدی در زمینه تأمین منابع مالی خود برخورد نکنند.

 

وی فعالیت اقتصادی بانوان در جامعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: بانوان در جامعه دارای نقش مهمی هستند و نیمی از افراد فعال در کشور را نیز جامعه بانوان تشکیل می‌دهند، از این‌رو تأثیرگذاری بانوان در جامعه دارای اهمیت بسیار زیادی است و باید به آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

 

مدیرکل تعاون استان زنجان، تشکیل تعاونی‌های بانوان را از اولویت‌های این اداره‌کل عنوان کرد و یادآور شد: گسترش فعالیت‌ تعاونی‌های بانوان از سیاست‌های وزارت تعاون است که در این راستا برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت گرفته است. همچنین تسهیلات در نظر گرفته شده برای حمایت از تشکیل و فعالیت تعاونی‌های بانوان از دیگر اقدامات در این راستا به‌شمار می‌رود.

 

متوسلین خاطرنشان کرد: ورود به فعالیت‌های اقتصادی توسط جامعه زنان کشور و ارتقاء شاخص‌های اقتصادی استان و کشور از طریق فعالیت بانوان حائز اهمیت است و کمک شایانی به اقتصاد استان خواهد کرد، لذا امیدواریم با افزایش گستره فعالیت بانوان در قالب تعاونی‌ها این سهم افزایش یابد.


 

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید