اخبار

فعالیت 80 تعاونی خدمات بهداشتی و درمانی در زنجان

فعالیت 80 تعاونی خدمات بهداشتی و درمانی در زنجان
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: در حال حاضر 80 تعاونی خدمات بهداشتی و درمانی در استان زنجان در راستای ارتقای سلامت فعالیت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید موسی متوسلین با اشاره به اینکه تعاونی‌های نقش بارزی در حوزه سلامت برعهده دارند که برهیچ‌ کس پوشیده نیست، اظهار داشت: با توجه به اینه در تعاونی‌هایی که خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌شود، احساس مسئولیت در ارائه خدمات، مطلوب‌تر و جدی‌تر از سایر مشاغل و حرفه‌ها است، راه‌اندازی هر مجموعه تعاونی و توسعه فعالیت‌های تعاونی در بخش بهداشت و درمان گامی موثر در راستای تامین نیازمندی‌های شهروندان است.
وی با اشاره به ارتباط مستقیم کیفیت ارائه خدمات با بازار کار و میزان درآمد در تعاونی‌های حوزه سلامت افزود: فعالیت این نوع تعاونی‌ها در حوزه سلامت افراد بوده و چنانچه فردی از روند درمان و یا دریافت خدمات بهداشتی و درمانی رضایت داشته باشد، هم تبلیغی برای مجموعه است و هم فرد مراجعات بعدی خود را معطوف آن مجموعه می‌سازد.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان با اشاره به کارنامه درخشان اعضای تعاونی‌ رضوان طب در سه سال گذشته خاطرنشان کرد: اعضای این تعاونی چه در زمان مدیریت درمانگاه هلال احمر و چه در مجموعه زنجان کلینیک، موفق عمل کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه پیگیری مشکلات پیش روی تعاونی‌ها و کمک به توانمند سازی مادی و معنوی این بخش، از وظایف اداره کل تعاون است یادآور شد: یکی از مشکلات این مرکز درمانی عدم دریافت مجوز داروخانه شبانه روزی است که علاوه بر اعضای این مجموعه این اداره در صدد رفع مشکلات از طریق دانشگاه علوم پزشکی است.
متوسلین به حضور استاندار زنجان در مراسم افتتاح زنجان کلینک اشاره کرد و یاد آور شد: استاندار زنجان در این مراسم به صورت شفاهی اجازه داروخانه شبانه روزی را دادند

وی در ادامه با اشاره به وجود 80 تعاونی خدمات بهداشتی و درمانی در استان زنجان افزود: بر اساس سیاست‌ مربوط به تحول اداری و اجرای اصل 44 قانون اساسی، تصدی‌گری بسیاری از بخش‌های دولتی به مراکز غیر دولتی واگذار می‌شود و اولویت نیز با تعاونی‌ها است.
مدیر کل تعاون استان زنجان در پایان با بیان اینکه زنجان کمتر از 1.5 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است اذعان داشت: در سال گذشته 3.5 درصد تعاونی‌های ثبت شده کشور در استان زنجان بوده است که نسبت به پراکندگی جمعیت درصد قابل ملاحظه‌ای است

۹ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید