اخبار

نخستین بار در سطح کشور کوره افقی پرلیت در زنجان ساخته شد

نخستین بار در سطح کشور کوره افقی پرلیت در زنجان ساخته شد
نخستین بار در سطح کشور کوره افقی پرلیت با بیش از یکهزارو 530 نوع کاربری در استان زنجان ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان مدیرعامل شرکت تعاونی دانش بنیان چمران، با بیان اینکه 75 درصد پرلیت جهان در ساختمان استفاده می شود، افزود: خواص عایقی ویژه، سبکی وزن، آکواستیک صدا از جمله ویژگی های بارز این ماده می باشد.
'شهرام کاظمی' از پرلیت به عنوان یک شیشه ولکانیکی آلومینه سیلیکاته با ترکیب مشابه ریولیت یا آندزیت نام برد و اظهار داشت:با توجه به جذب 95 درصد جرم حجمی پرلیت با آب ،با استفاده ازبرخی افزودنی ها پرلیت را آب گریز نموده و میزان جذب آب در پرلیت را به هشت الی 12 درصد رسانده است.
وی قطعات ساختمانی از جمله سنگ نما و محصولات پیش ساخته، عایق پر کننده، آجر عایق صوتی، پوشش سقف، عایق کاری کف و پوشش لوله ها را از جمله موارد استفاده پرلیت در ساخت و ساز عنوان نمود و تصریح کرد: این ماده معدنی قابلیت استفاده در صنعت ساختمان، نفت، کشاورزی، صنایع غذایی، شیمیایی و دارویی، صنعت ریخته گری فلزات مذاب، صنایع تولید قیر و استفاده به عنوان عایق در مخازن گازهای مایع را دارد.
مدیر عامل شرکت تعاونی دانش بنیان چمران با تاکید براینکه بشر امروز همواره در پی یافتن راه حل هایی برای بهبود کیفیت زندگی و بالا بردن سطح رفاه خود و جامعه می باشد، یادآورشد: ارتقاء صنایع غذایی، کشاورزی و ساختمان از مظاهر عمده پیشرفت و ارتقاء سطح کیفی زندگی انسانهاست.
کاظمی حمایت مسئولین و متولیان امر از طرح های دانش بنیان در راستای تولید را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تعدیل در ضمانت برای ارائه تسهیلات به شرکت های تعاونی دانش بنیان می تواند روند تولیدی محصولات را تسریع نموده و انگیزهای لازم برای ابداعات و اختراعات بیش از پیش را برای جوانان فراهم نماید

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید