اخبار

دهکده تعاونی روستای ارشت تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

دهکده تعاونی روستای ارشت تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود
رئیس اداره تعاون شهرستان طارم، گفت: دهکده تعاونی روستای ارشت در شهرستان طارم تا یک ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان محمدحسن حسینی در گفتگو  با بیان این مطلب، اظهار کرد: روستای ارشت در بخش چورزق شهرستان طارم قرار دارد و دارای ظرفیت‌های مناسبی در حوزه کشاورزی بوده و توان فعالیت اقتصادی در قالب تعاون را دارد، لذا برای تقویت فعالیت اقتصادی و رشد درآمد مردم روستا تصمیم به راه‌اندازی این تعاونی گرفته شده است.

 

وی در خصوص اطلاق نام دهکده بر روی این تعاونی، تصریح کرد: همه اهالی روستای ارشت که بالای 18 سال سن دارند، در این تعاونی عضو هستند و باید عنوان کرد که گستره فعالیت این تعاونی در یک حوزه محدود نیست، از این رو آقایان و بانوان در کنار یکدیگر در حوزه‌های مختلف در قالب این تعاونی فعالیت خواهند کرد.

 

این مقام مسئول، فعالیت روستای ارشت را چند منظوره عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های کشاورزی، خدماتی، تولیدی و حتی صنعتی، از جمله مواردی است که در این روستا وجود دارد. این فعالیت‌ها بعد از تشکیل و راه‌اندازی دهکده تعاون به شکل مناسب‌تری ساماندهی خواهد شد.

 

حسینی به محصولات کشاورزی روستای ارشت اشاره کرد و گفت: این روستا در تولید محصولات زراعی و باغی پتانسیل بالایی دارد، به گونه‌ای که تولیداتی همچون سیر، پیاز، سیب‌زمینی، هلو، انار و زردآلو در این روستا تولید می‌شود که با تشکیل این شرکت تعاونی انتظار داریم شرایط برای افزایش ارزش‌افزوده این محصولات فراهم شود.

 

وی افزود: این روستا علاوه بر توان تولید محصولات کشاورزی مختلف، ظرفیت تولید زیتون را نیز دارد که با فعالیت این شرکت تعاونی، شاهد ساماندهی تولید و توزیع مناسب این محصول پر ارزش باغی خواهیم بود.

 

رئیس اداره تعاون شهرستان طارم در خصوص مشکلات موجود در راه‌اندازی دهکده تعاونی طارم، خاطرنشان کرد: در این زمینه برای دریافت زمین دچار مشکل هستیم و تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید