اخبار

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان:

۴۷۰۰ طرح اشتغال روستایی به شبکه بانکی در زنجان معرفی شد

۴۷۰۰ طرح اشتغال روستایی به شبکه بانکی در زنجان معرفی شد
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: دراستان زنجان تاکنون ۴ هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال روستایی برای بهره‌مندی از تسهیلات به شبکه بانکی معرفی‌شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ور فاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی، به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت:  سهم استان زنجان از مجموع تسهیلات کشوری در مرحله اول  ۱۰۰ میلیارد تومان و در مجموع 200 میلیارد تومان است و نرخ این تسهیلات  ۶ درصد و در شهرهای کمتر از ۱۰ هزارنفرجمعیت ۱۰ درصد بوده و پرداخت تسهیلات از پنجم بهمن‌ماه سال ۹۶ آغازشده است.

وی اظهار کرد: در استان زنجان تاکنون ۴ هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال روستا جهت بهره‌مندی از تسهیلات به شبکه بانکی معرفی‌شده که اعتبار موردنیاز برای این طرح‌ها  ۶۵۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: حدود یک‌چهارم  این طرح‌ها با رقم ۱۲۰ میلیارد تومان  اعتبار مصوب شده و ۸۹۹ طرح با ۱۰۱ میلیارد تومان  در مرحله انعقاد قرارداد است.

یوسفی تأکید کرد: تزریق این اعتبارات در روستاها به رونق اقتصادی کمک کرده و انگیزه ماندگاری روستائیان را در این مناطق  بیشتر می‌کند.

وی به طرح «روستا تعاون» اشاره کرد و گفت: یکی از پایگاه‌های فعال برای ظرفیت‌های تولیدی و اشتغالی، روستاها هستند و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درزمینه اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی طرح روستا تعاون اجرا می‌شود و این طرح باهدف بهره‌گیری از ظرفیت روستاها و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اجرا می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: هدف از اجرای طرح «روستا تعاون» توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است.

 

۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید