اخبار

استاندار زنجان:

عملکرد بانک‌ها در استان رضایت‌بخش است

عملکرد بانک‌ها در استان رضایت‌بخش است
استاندار زنجان گفت: از عملکرد بانک‌ها در امر اعطای تسهیلات در راستای توسعه و رونق چرخ اقتصادی واحدی‌های تولیدی استان رضایت داریم .


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا،  اسدالله درویش‌امیری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ضمن اعلام رضایت از عملکرد بانکی استان، اظهار کرد: شبکه بانکی استان زنجان در بحث اعطای تسهیلات بانکی در جهت توسعه و رونق چرخ اقتصادی واحدهای تولیدی از عملکرد قابل دفاعی برخوردار بوده است .


وی افزود: با آغاز دور جدید از اعطای تسهیلات از مهرماه امسال ، بانک‌ها در بخش تمدید سرمایه در گردش همچون سال گذشته عمل کرده و در خصوص تمدید تسهیلات باید با مجوز و ضوابط قانونی اقدام به تمدید کنند .


درویش‌امیری تصریح کرد: در مدت زمان حضورم در استان زنجان همواره از سیستم بانکی خواسته و تاکید شده تا با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌ها به کارها سرعت دهند .


استاندار زنجان یادآور شد: هرگز بانک‌ها زیر بار پرداختی‌های غیرکارشناسی نروند، زیرا اگر پرداختی‌ها غیرکارشناسی باشد دیگر نمی‌توان تسهیلات پرداخت شده را وصول کرد که در این راستا دستگاه‌های متولی باید همکاری لازم را با بانک‌ها داشته باشند تا چرخه تولید اقتصاد و اشتغال استان مسیر طبیعی خود را طی کند .


نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه گفت: امسال در استان بالغ بر ۴۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که ۶۰۰ میلیارد تومان به روستائیان پرداخت شده که اگر ۱۰ درصد از این مبلغ در جهت توسعه و سرمایه‌گذاری در روستاها استفاده شود، می‌توانیم شاهد تحول بزرگی در اشتغال روستایی باشیم‌ .


در ادامه این جلسه، رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان با اشاره به آخرین گزارش وضعیت میزان پرداخت تسهیلات طرح رونق اقتصادی، اظهار کرد: در سال‌های 95 و 96 به تعداد  ۵۹۶ فقره پرونده در قالب طرح رونق اقتصادی از طریق سامانه بهینه‌یاب به ثبت رسیده‌اند که در این راستا ۶۹۷ میلبارد تومان پرداخت شده، ۲۹۳ میلیارد تومان وصول و ۴۴۱ میلیارد تومان سررسید گذشته بوده است .


محمدی‌دوست افزود: در مجموع تسهیلات اعطایی به واحدهای اقتصادی و رونق کسب و کار استان 1200  میلیارد تومان از طریق ۹ بانک عامل استان پرداخت شده است .


وی یادآور شد: شبکه بانکی استان در سال‌جاری حمایت لازم را از واحدهای تولیدی در راستای طرح رونق اقتصادی با اعطای تسهیلات خواهد داشت.

۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید