اخبار

شرکتهای تعاونی زنجان در اقتصاد داخلی و بازرگانی خارجی تأثیرگذار بوده‌اند

شرکتهای تعاونی زنجان در اقتصاد داخلی و بازرگانی خارجی تأثیرگذار بوده‌اند
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: شرکت‌های تعاونی استان زنجان در سال‌های اخیر به‌شکل مناسبی در اقتصاد داخلی و بازرگانی خارجی تأثیرگذار بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید موسی متوسلین  با بیان اینکه رشد بسیار مناسبی در سال‌های اخیر در حوزه تعاون استان زنجان ایجاد شده است، افزود: مقایسه تعداد تعاونی‌های قبل از سال 86 و بعد از آن، نشان از یک رشد بسیار قابل‌قبول در این حوزه دارد، به‌گونه‌ای که 50 درصد تعاونی‌های فعلی در سال‌های اخیر ایجاد شده است.

وی ضمن مؤثر خواندن فعالیت‌ تعاونی‌های استان بر اقتصاد این منطقه، یادآور شد: توسعه و بالندگی مناسب حوزه تعاون استان در سال‌های اخیر، فراتر از فعالیت‌های کشوری بوده و به صورت مستمر و جدی در خارج از مرزهای ایران اسلامی نیز فعال است.

متوسلین افزود: حضور اتاق تعاون زنجان به نمایندگی از اتاق‌های تعاونی شمال‌غرب ایران در کشور اوگاندا، نمونه‌ای از فعالیت‌های برون‌مرزی بخش تعاون زنجان به‌شمار می‌رود.

متوسلین، به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد و یادآور شد: نقشه راه کشور با تأکید بر گسترش تعاونی‌ها است تا در راستای گسترش عدالت‌ورزی در جامعه، گام‌های مؤثری برداشته شود.

مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه و سیاست‌های اقتصادی کشور باید سهم اقتصاد ملی از تعاون 25 درصد باشد، افزود: تا پایان سال 94 که اتمام برنامه پنجم توسعه است، یک‌چهارم اقتصاد کشور باید مبتنی بر بخش تعاون و فعالیت‌های این بخش باشد که این موارد نشان از عزم سیاست‌های کلی نظام برای توسعه این بخش به‌شمار می‌رود.

متوسلین افزود: برای تقویت بخش دولتی، امتیازهای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است، به‌گونه‌ای که امتیازهای موجود برای بخش تعاون 20 درصد بیشتر از سایر بخش‌ها است که این امر به‌دلیل رویکرد عدالت‌گرایانه بخش تعاون می‌باشد، چرا که این بخش صرفاً به‌دنبال سود به هر قیمتی نیست.

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید