اخبار

جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان طارم برگزار شد.

جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان طارم برگزار شد.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم از برگزاری دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان در سال 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدحسن حسینی در این جلسه که به ریاست فرماندار این شهرستان، در محل فرمانداری برگزار گردید، به ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و تسهیلات پرداخت شده از محل تسهیلات روستایی و عشایری و مشاغل خانگی به شرح ذیل پرداخت :

میزان تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی : 64565میلیون ریال

میزان تسهیلات پرداختی پست بانک :23144 میلیون ریال

میزان تسهیلات پرداختی صندوق کارآفرینی و امید:20435میلیون ریال

میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون :850میلیون ریال

مجموع تسهیلات پرداخت شده 108994 ریال می باشد.

در ادامه این جلسه هاشم نژاد با توجه به گزارش ارائه شده، ضمن تشکر از عملکرد دستگاهای اجرایی و بانک های عامل شهرستان از تسهیلات پرداخت شده و تعداد  85  نفر اشتغال زایی پیش بینی شده در این طرح ها خواستار اهتمام جدی دستگاه های متولی و بانک های عامل در جذب هر چه بیشتر تسهیلات گردید. فرماندار شهرستان طارم جذب بیشتر تسهیلات را نوعی هنر مدیریتی توصیف نمود و همچنین میزان موفقیت یک شهرستان را منوط به جذب تسهیلات بیشتر دانست.

 وی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد شهرستان طارم مبنی بر قرار گرفتن این شهرستان در لیست مناطق عشایری بیان داشت: باید از این ظرفیت در جذب تسهیلات روستایی و عشایری استفاده گردد.

 هاشم نژاد همچنین ضمن تذکر به بانک های شهرستان  در مورد دریافت ضمانت از متقاضیان ،از دبیر جلسه خواست با تهیه و ارائه گزارشی از موانع اشتغال زایی در شهرستان درجلسه بعدی کمیته اشتغال این امر پیگیری شود.

فرماندار شهرستان طارم با تاکید براین که اولویت پرداخت تسهیلات به طرح های دانش بنیان و طرح های توسعه ای و عمرانی در شهرستان باشد گفت: تسهیل در روند تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات روستایی و عشایری و مشاغل خانگی توسط دستگاههای متولی در دستور کار قرار گیرد.

 

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید