اخبار

جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع

جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: مجموعه شورای هماهنگی مجموعه ای بهم پیوسته و همدل است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌محمدرضا یوسفی در هشتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع  در سال 97 که با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان و جانشین رئیس پلیس فتا استان زنجان در اداره کل فنی و حرفه ای استان زنجان برگزار گردید، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به حافظان نظم و امنیت و آرزوی توفیق برای ایشان،  17 مهرماه (9 اکتبر) روز جهانی پست را نیز تبریک گفت .

یوسفی با اشاره به اهداف، وظایف و ترکیب اعضای شورای هماهنگی اظهار داشت: مجموعه شورای هماهنگی مجموعه ای بهم پیوسته و همدل است که با برقراری تعاملات سازنده و ارتباط گیری بسیار خوبی که در سایه این هم افزایی دارد خدمات خوبی را نیز به آحاد جامعه از زمان بدو تولد و حتی تا بعد از مرگ هم  ارائه می دهد.

وی افزود: افتخار این را داریم که بیش از 80 درصد جمعیت کشور را مورد پوشش خدمات خود قرار می دهیم.

یوسفی ادامه داد: ما توانسته ایم دستاوردهای بسیار خوبی را در ادغامی که سال 90 رخ داده داشته باشیم و ظرفیت های خوبی در وزارتخانه در حوزه های مختلف ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با توجه به دستور جلسه مبنی بر ارائه گزارش از آمار آخرین وضعیت و علل وقوع جرم مربوط به سال 96 و شش ماهه 97 در استان زنجان و ارائه گزارش از وضعیت جرایم ناشی از فضای مجازی استان  ابراز امیدواری کرد: با همکاری و مشارکت همه دستگاههای عضو شورای هماهنگی و استفاده از ظرفیت جامعه هدف، تشکل ها و سمن های مردم نهاد و همکار با ادارات تابعه تعاون کارو رفاه اجتماعی خصوصا با پشتیبانی دستگاه قضایی گامی را در جهت کاهش جرایم در استان برداریم و بتوانیم وظایف و رسالتی را که بر عهده ما گذاشته شده را به نحو احسنت و مطلوب به انجام برسانیم.

یوسفی تاکید کرد: در راستای تداوم همکاری با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل هماهنگی های لازم برای برگزاری نشست آموزشی جهت پیشگیری از وقوع جرم برای مدیران منابع انسانی واحدهای اقتصادی استان، مدیران مراکز بهداشت و خانه بهداشت کارگری، مدیران اعضای شرکتهای تعاونی تشکل های کارگری و کارفرمایی و جمعیت قابل توجه مراکز و کارآموزان فنی و حرفه ای استان، مراکز تحت پوشش بهزیستی با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از  وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان این کارگاههای آموزشی را برای مخاطبین و جامعه هدف خودمان برگزار نماییم.

فتحی ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان اظهارداشت: استان ما جزء سه استان امن کشور است ولی آنچه امروز در آمار جرایم قابل ارائه می باشد با سوابق و افتخارات و تمدن چندهزارساله کشور ما، حاکمیت و امت اسلامی و مردم متدینی که داریم بویژه مردم پایتخت شور و شعور حسینی که در برگزاری مراسم های عزاداری  محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان زبان زد جهانیان هستند،  همخوانی کمی دارد.

محمدتقی فتحی در ادامه با بیان 10 عنوان اول اتهامی استان در سال 96،  آماری در این زمینه ارائه نمود و افزود: وضعیت فرهنگی، مسیر آینده کاری و علل و ریشه وقوع جرم را میتوانیم با آمار موجود مشخص نماییم.

موسوی، جانشین پلیس فتا استان زنجان نیز در این جلسه ضمن ارائه آمار گزارش از وضعیت و جرایم ناشی از فضای مجازی استان گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته در حوزه پیشگیری،  عدم آگاهی افراد جامعه نسبت به فضای مجازی را می توان عمده دلیل ارتکاب جرم در فضای مجازی دانست.

موسوی ادامه داد: برای بالابردن سطح آگاهی مخاطبین و جامعه هدف کار و کارگری با هدف  کاهش جرم در استان نیاز و ضرورت است شورای هماهنگی برای کارکنان و شرکتها و.. کارگاههای آموزشی برگزار نماید که در این خصوص تفاهم نامه ای هم با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهیم داشت.

وی بیان داشت: پلیس فتا با تمام توان و با تعامل و همکاری خوبی که با دستگاه قضایی دارد فعالیتهای خوبی انجام داده و باندهای بزرگی را شناسایی و کشف نموده است.

 

 

 

 

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید