اخبار

یکی از اهداف تعاونی‌های بهداشت و درمان، صادرات دارو و ابزارآلات پزشکی است

یکی از اهداف تعاونی‌های بهداشت و درمان، صادرات دارو و ابزارآلات پزشکی است
دبیر اتاق تعاون زنجان با بیان اینکه تعاونی‌های بهداشت و درمان در سطح استان اهداف مختلفی را پیگیری می‌کنند، گفت: یکی از اهداف تعاونی‌های بهداشت و درمان در استان، فعالیت در حوزه صادرات دارو و ابزارهای پزشکی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان محسن جاویدان  با بیان این مطلب، اظهار کرد: تعاونی‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان در سطح استان در صددند گستره فعالیت خود را افزایش داده و صادرات دارو و ابزارهای پزشکی را به خارج از کشور آغاز کنند که کشورهای آفریقایی از جمله این کشورهایی هستند که تعاونی‌های بهداشتی و درمانی سعی بر ورود به بازار آنها دارند.

 

وی در خصوص وضعیت فعلی صادرات دارو توسط تعاونی‌های بهداشتی و درمانی استان به سایر کشورها، افزود: در حال حاضر رایزنی‌هایی در حال انجام است و امیدواریم در کمترین زمان این تعاملات نتیجه مثبتی داشته باشد و تعاونی‌های فعال در حوزه درمان بتوانند در این راستا اقدامات مناسبی انجام دهند.

 

این مقام مسئول در خصوص وضعیت فعالیت تعاونی‌های استان در حوزه بهداشت و درمان، گفت: 85 شرکت ثبت شده در حوزه بهداشت و درمان در استان وجود دارد که نیمی از آنها به صورت فعال در این حوزه به ایفای نقش می‌پردازند و تأثیرگذاری مثبتی در این زمینه دارند.

 

جاویدان با اشاره به اینکه نیمی از شرکت‌های تعاونی در شرف راه‌اندازی و یا نیمه‌فعال هستند، اظهار کرد: آمار موجود نشان‌دهنده عضویت 700 نفر در بین همه شرکت‌های تعاونی بهداشتی و درمانی هستند که به ثبت اداره‌کل تعاون رسیده است.

 

وی در خصوص فعالیت‌ شرکت‌های تعاونی بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های استان، گفت: خوشبختانه تعاونی‌های بهداشتی و درمانی در همه شهرستان‌ها فعال است که بیشترین تعداد آنها در مرکز استان واقع شده است.

 

دبیر اتاق تعاون با اشاره به فعالیت سازنده بانوان در این شرکت‌های تعاونی و نقش سازنده آنها در فعالیت‌های بهداشتی و درمانی، یادآور شد: در بعضی از شرکت‌های تعاونی ثبت شده 100 درصد اعضاء را بانوان تشکیل می‌دهند و در بعضی از آنها نیز بانوان حضور و مشارکت بسیار فعالی دارند.

 

جاویدان، فعالیت تعاونی‌های بهداشتی و درمانی را در زیرشاخه‌های مختلف عنوان کرد و افزود: خدمات این تعاونی‌ها در ارائه آمبولانس و ایجاد مراکز جراحی محدود و در زمینه‌های متعدد دیگر می‌باشد که به شکل بسیار مناسبی صورت می‌گیرد.

 

وی فعالیت تعاونی‌های بهداشتی درمانی استان را بسیار سازنده عنوان کرد و یادآور شد: تعدادی از این تعاونی‌ها با ارائه خدمات به‌صورت شبانه‌روزی، فعالیت بسیار مثبت و سازنده‌ای را برای مردم انجام می‌دهند.


 

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید