اخبار

گردهمایی دوره ای شوراهای اسلامی کار و مجمع نمایندگان کارگران استان زنجان

گردهمایی دوره ای شوراهای اسلامی کار و مجمع نمایندگان کارگران استان زنجان
مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در گردهمایی دوره ای شوراهای اسلامی کارعنوان کرد: تمام پرونده های سخت و زیان آور بروز شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار در این نشست که در محل ایران ترانسفو برگزار گردید در پاسخ به موارد مطرح شده از سوی نماینده اعضا کانون و مجمع در راستای رفع موانع و مشکلات موجود و نیز رسیدگی به چالش های پیش رو و دغدغه های جامعه کارگری گفت: کانون به خاطر مشکلاتش حدود یکسال تعطیل بود در بحث حق عضویتها مشکل اصلی خود کارکنان بودند.

امیدوار بر استمرار تشکیل این گونه جلسات تاکید کرد و افزود: کارفرمایانی هستند که علی رغم مشکلاتی که دارند حاضرند حق الزحمه حق عضویت را رسماٌ خودشان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه از زمانیکه سامانه سخت و زیان آور راه اندازی شده است تمام پرونده های این بخش بروز شده اند.

امیدوار همچنین در خصوص رسیدگی به پرونده های تجدید نظر اظهار داشت: تعداد این پروند ها کم است برای بررسی و رسیدگی باید به حد نصاب برسد.

وی با بیان این که ما مجاز به رسیدگی عدم تطبیق عناوین شغلی نیستیم اظهارداشت: طبق آخرین دستورالعملی که حدود دوسال پیش آمده است اداره کار در بحث رسیدگی به این امر مجاز نیست و باید به نماینده تامین اجتماعی مراجعه شود.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در بحث پرونده های سفید امضا گفت: کارگران باید در صورت مشاهده این گونه موارد به ما اطلاع دهند تا از طریق بازرسی هایمان بررسی و رسیدگی کنیم.

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید