اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

سامانه کارا برای ثبت‌نام طرح‌های جدید بسته شده است

سامانه کارا برای ثبت‌نام طرح‌های جدید بسته شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: سامانه کارا برای ثبت‌نام طرح‌های جدید بسته شده است که به محض اینکه دستورالعمل‌ها ابلاغ شود مجددا سامانه برای ثبت‌نام طرح‌های جدید فعال خواهد شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه شورای اداری ابهر با اشاره به اینکه برنامه‌های جامع دولت در زمینه اشتغال از سال قبل تحت عناوین مختلف از جمله برنامه اشتغال فراگیر ابلاغ شده است، اظهار کرد: در سال‌جاری نیز به قوت خود باقی است و با قدرت بیشتری در حال اجرا است .


وی با اشاره به اینکه دولت با هدف حمایت از ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی سال قبل ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع ارزان قیمت از محل صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌ها تجهیز کرد، افزود: سهم استان زنجان در این حوزه ۲۰۰ میلیارد تومان بود .


این مسئول با اشاره به اینکه دولت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است، تصریح‌ کرد: در سال‌جاری از منابع مختلف تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستاییان قرار گرفت که در این راستا از منابع صندوق توسعه ملی ۳۷۵۰ میلیارد تومان، از محل منابع تبصره ۱۶ قانون بودجه دو هزار میلیارد تومان، از محل منابع قرض‌الحسنه مشاغل خانگی ۷۵۵ میلیارد تومان و از محل تبصره ۱۸ تا به امروز ۱۲۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده شده است .


وی تاکید کرد: مجموعه این منابع در سطح کشور به ۶۶۲۵ میلیارد تومان بالغ می‌شود که سهم استان زنجان ۱۲۰ میلیارد تومان است که با احتساب سهم استان از منابع اشتغال روستایی و رقم اخیر در مجموع 320میلیارد تومان منابع بانکی با نرخ ۴ و ۶ درصد در حال توزیع در سطح استان است که 6 درصد مربوط به منابع صندوق توسعه ملی تحت عنوان اشتغال پایدار روستایی توزیع و 4 درصد نیز مربوط به مشاغل خانگی است که در سطح استان توزیع می‌شود .


این مسئول با اشاره به اینکه علاوه بر منابع بانکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۶ نیر مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال قبل برای اشتغال‌زایی مصوب شد، افزود: امسال این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که منتظر ابلاغیه‌های کشوری  برای مشخص کردن برش استانی هستیم تا  سهم شهرستان‌ها را در کارگروه اشتغال توزیع شود .


یوسفی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در قالب تفاهم‌نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه کشور طرح‌های پنج‌‌گانه کارورزی و مشوق‌های بیمه کارفرمایی، مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی، تامین مالی خرد و طرح یارانه دستمزد را در سطح کشور در دست اجرا دارد، گفت: اگر هر کارفرمایی بتوانند با توجه به دستورالعمل ابلاغی نیروی جدید را به جمع نیروهای خود اضافه کند می‌تواند تا دو سال معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار شود که این موضوع می‌تواند مشوق خوبی در جهت توسعه فرصت‌های اشتغال‌زایی باشد که دولت این امر را تحت عنوان برنامه‌های مداخلاتی در دستور کار خود قرار داده است .


وی با اشاره به اینکه در مجموع ۶۷۶ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ در قالب این طرح هزینه خواهد شد، اظهار کرد: سهم استان زنجان از این رقم ۹ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان خواهد بود

۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید