اخبار

25 هزار خانوار زنجانی از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند

25 هزار خانوار زنجانی از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: حدود 25 هزار خانوار نیازمند زنجانی از جمله خانواده های بی سرپرست، ایتام، بیماران خاص، صعب العلاج، سرپرست از کارافتاده و سالمند با جمعیت 43 هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان زنجان بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ور فاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری افزود: نرخ شتاب خدمت رسانی به نیازمندان در دهه چهارم فعالیت این نهاد افزایش قابل توجهی داشته است و تلاش می شود، با اجتماعی کردن فقر زدایی از ظرفیت های موجود استان با هدف هم افزایی در حوزه خدمت رسانی به نیازمندان استفاده بیشتر و بهتری انجام شود.

وی اظهار داشت: رویکرد این نهاد در حوزه محرومیت زدایی جامعه، تبدیل دغدغه سازمانی این نهاد به دغدغه همگانی و عمومی در حوزه فقرزدایی است و تلاش کمیته امداد پیوند بین ظرفیت ها و هم افزایی برای کمک رسانی به نیازمندان با هدف فراهم کردن زمینه توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه است.
صفری افزود: تقویت باورهای دینی و ایمانی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد یکی از شاخص های مهم در مسیر توانمند سازی جامعه هدف این نهاد است و در این راستا برنامه های مختلفی به منظور ارتقای سطح فکری و فرهنگی مددجویان تحت حمایت با نگاه پیشگیرانه اجرا می شود.
این مسئول ادامه داد: طی 6 ماهه اول امسال سه هزار و 922 نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات مشاوره ای این نهاد بهره مند شده اند که عمده خدمات ارائه شده به جامعه هدف در قالب مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در اجرای برنامه های مشاوره ای در کنار استفاده از کارشناسان و مشاوران درون سازمانی از ظرفیت کارشناسان و مشاوران سایر دستگاه ها از جمله نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و حوزه علمیه استفاده شود، تا با ارائه آموزش های گروهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.
به گفته این مسئول، راهبرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی جامعه هدف و افزایش مشارکت اجتماعی مردم در حوزه فقرزدایی است.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید