اخبار

زنجان سومین استان کشور در امنیت سرمایه‌گذاری خارجی و فضای کسب و کار

زنجان سومین استان کشور در امنیت سرمایه‌گذاری خارجی و فضای کسب و کار
استاندار زنجان با بیان اینکه بنابر اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس، زنجان سومین استان در امنیت سرمایه‌گذاری خارجی است، گفت: بنا بر اعلام اتاق بازرگانی کشور نیز زنجان، سومین استان کشور در بهبود فضای کسب و کار می باشد و طبق اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، استان زنجان در 6 ماهه اول سال جاری رتبه اول را در کسب درآمد به خود اختصاص داده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس ، اسداله درویش‌امیری در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه حضور سرمایه‌گذاران خارجی، تاثیر مثبت و مستقیمی در رشد اقتصاد استان داشته و تراز سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی استان را بالا برده است، اظهار کرد: با 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی، 4 هزار و 877 شغل در استان زنجان ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال گذشته تا پایان6ماهه اول سال جاری در مجموع، 181 میلیارد تومان توسط این شرکت‌ها به سبد حقوق گمرکی استان واریز شده است، افزود: از سال 94 تا شهریور سال‌جاری، 700 میلیارد تومان مالیات از این شرکت‌ها دریافت شده است.
درویش‌امیری با بیان اینکه سهم شرکت‌های خارجی در درآمدهای استان 40 درصد است، ادامه داد: در 6ماهه نخست سال جاری از 57 هزار واحد صنفی در استان که تنها تامین ۳.۵ درصد درآمد استان بر دوش آن‌هاست، 17 میلیارد و 600 میلیون به درآمد استان کمک شده درحالیکه یک شرکت خارجی به تنهایی بیش از 151 میلیارد تومان مالیات به حساب استان واریز کرده است.
وی ادامه داد: بعضی افراد به دلیل عدم اطلاع دقیق یا داشتن اطلاعات نادرست و یا اَغراض شخصی و تامین منافع خود، مطالبی را علیه سرمایه‌گذاری خارجی بیان کرده و در پی فراری دادن این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران از زنجان هستند.
نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه آشفتگی امروز اقتصادی، مختص خرید و فروش مایحتاج عمومی مردم نبوده و آثارش در تولید، اقتصاد و اشتغال کشور نیز مشاهده می‌شود، گفت: وضعیتی که در کشور پیش آمده، متاثر از شرایط مختلف مانند شرایط جهانی، تحریم‌های خارجی، مسائل داخلی و برخی بی‌اعتمادی‌ها و نگرانی های مردم نسبت به آینده است و بخشی هم از ضعف مدیریت، نظارت، کنترل و عدم برخورد متناسب با متخلفین و محتکرین ناشی شده و بخشی بدلیل حرص و طمع در جامعه است چرا که علی‌رغم وجود محصولات و مواد غذایی به اندازه کافی، باز هم عده‌ای اقدام به خرید مازاد نیاز خود می‌کنند.
وی با اشاره به قرارگیری چند شرکت تولیدکننده زنجانی در لیست جدید تحریم‌های اعلام شده، خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار نفر در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند، لذا باید برای گذر از این مرحله و ادامه تولید این شرکت‌ها با تمام توان تلاش کرد.
درویش‌امیری با تاکید بر این که باید بی‌اعتمادی به‌ وجود آمده در مردم بازسازی شود، تصریح کرد: شرایط به‌گونه‌ای شده که جامعه، شایعات فضای مجازی را باور می‌کنند ولی به گفته‌های مسؤولین، اعتماد ندارند که باید برای بازسازی این فضا و بازگشت اعتماد عمومی تلاش شود.
استاندار زنجان ابراز کرد: متاسفانه برخی با شانه‌خالی کردن از مسئولیت‌های خود به مشکلات دامن می‌زنند در حالیکه همه مسؤول هستند و باید با وحدت و یکپارچگی بتوانیم تا پایان سال با قدرت از این شرایط عبور کرده و امیدوار به آینده باشیم. 
مقام عالی اجرایی استان افزود: همه مسؤولین، کارگزاران نظام‌اند و باید دلسوزانه به امور جامعه بپردازند چرا که قوای سه‌گانه بدون کمک یکدیگر نمی‌توانند در رسیدن به اهداف نظام و انقلاب موفق باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید بیش از گذشته، اختیارات به استان‌ها و مدیران استانی واگذار شود، خواست تا مدیران دستگاه‌ها هرگونه پیشنهادی جهت تسریع در پیشبرد امور برای واگذاری اختیارات مدیران ملی به مدیران استانی دارند ارائه دهند.
درویش‌امیری با تاکید بر اینکه جهت‌گیری‌ها در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید متمرکز بر افتخارات گذشته و امید به آینده باشد، گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی شبکه‌های مخالف و ضد انقلاب خارجی و برخی گروه‌های ناآگاه داخلی در آماج حملات قرار می‌گیرد لذا در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی باید گزارشی از عملکرد نظام و اقدامات صورت‌گرفته در سطوح مختلف استانی، شهرستانی، شهری، بخشی و روستایی به ملت ارائه شود.
وی با تاکید بر ارزیابی اقدامات صورت‌گرفته، افزود: کارهای بزرگی در کشور انجام شده که پنهان کردن آن‌ها جفا در حق نظام و خون مطهر شهداست، لذا باید نقاط ضعف و قوت، شناسایی شود تا از آغاز چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بتوانیم کشور را بدون عیب و نقص و به شایستگی اداره کنیم.
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید