اخبار

استاندار زنجان:

هدف گذاری های ایجاد اشتغال باکار کارشناسی شده محقق می شود

هدف گذاری های ایجاد اشتغال باکار کارشناسی شده محقق می شود
استاندار زنجان به ضرورت حرکت سنجیده و کارشناسی شده در اعلام هدف گذاری های ایجاد اشتغال از سوی دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: اگر رقم های اعلام شده محقق نشود، بدهکار جامعه و افکار عمومی می شویم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، اسدالله درویش امیری در کارگروه اشتغال استان زنجان افزود: جامعه این را از ما نمی پذیرد که هدف هایی را برای ایجاد اشتغال اعلام کنیم ولی نتوانیم به هدف های ترسیم شده برسیم بنابراین باید در این زمینه پخته تر و کارشناسی شده تر عمل کنیم.

استاندار به دستگاههای اجرایی 10روز فرصت داد تا پیرامون برنامه های اعلامی ایجاد اشتغال بازنگری کرده و نتایج رابه دبیرخانه کارگروه اشتغال استان اعلام کنند.
درویش امیری در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت بهره گیری از ظرفیت تبصره 18 قانون در اشتغال زایی اشاره کرد و افزود: با پی گیری های انجام شده مشکل شرکت ایریکو که یکی از واحدهای صنعتی مهم مستقر در استان است، از طریق تبصره 18 مرتفع شد و قرار شد تسهیلاتی از این محل به ایریکو پرداخت شود.
بر اساس تبصره 18 بودجه کشور با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تأکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی به دولت اجازه داده می‌شود 100 درصد منابع حاصله از مابه التفاوت قیمت حامل‌های انرژی در سال 1397 نسبت به قیمت این حامل‌ها در ابتدای سال 1396 را به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و منابع حاصله را تا سقف 174 هزار میلیارد ریال به شکل وجوه اداره شده و یارانه سود و ترکیب با منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی در جهت حمایت از طرح‌های تولید، اشتغال و آموزش و کمک به کارورزی جوانان دانش آموخته دانشگاهی پرداخت کند.
استاندار زنجان از عملکرد بانک های استان در ارائه تسهیلات اشتغال قدردانی کرد و اظهار داشت: دستگاههای اجرایی باید با دقت، وسواس و با سرعت متقاضیان تسهیلات استغال را به بانک های عامل معرفی کنند.
۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید