اخبار

فرماندار شهرستان ماه‌نشان خبر داد:

پرداخت بیش از 5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی

پرداخت بیش از 5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی
فرماندار شهرستان ماه‌نشان از پرداخت 5 میلیارد و 874 میلیون و 800 هزار تومان تسهیلات اشتغالزایی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا، مجتبی نوری  با اشاره به این‌که تسهیلات پرداختی توسط بانک‌های کشاورزی، پست‌بانک و صندوق کارآفرینی بوده است، اظهارکرد: خوشبختانه این میزان تسهیلات برای 313 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می‌کند و منتج به راه‌اندازی 170 طرح اشتغال زایی خواهد شد .


این مسئول ادامه داد: سهم شهرستان ماه‌نشان در مرحله اول از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی حدود 9 میلیارد تومان بوده است و در راستای بررسی طرح‌های ثبت شده، جلسات کمیته فنی استغال به صورت مستمر توسط دستگاه‌های بخشی برگزار می‌شود .


وی با اشاره به این‌که کمیته فنی اشتغال، طرح‌های ناقص را جهت رفع نواقص موجود به دستگاه‌های بخشی عودت می‌دهد، افزود: قریب به اتفاق طرح‌های مصوب در زمینه کاشت گل محمدی، کاشت زعفران، صنایع‌دستی، گلیم‌بافی، دامداری، تولید پوشاک، صنایع تبدیلی و بوم‌گردی بوده است.

 

نوری تصریح کرد: از اسفند پارسال تاکنون کمیته فنی شهرستان جلسات متعدد تشکیل داده و به بررسی کمیت و کیفیت طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخته است؛ در واقع طرح‌هایی که به کمتر از 250 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد توسط کمیته شهرستانی بررسی می‌شود و مابقی برای بررسی نیاز به کمیته های استانی دارد .

 

فرماندار ماهنشان خاطرنشان کرد: طرح توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی باید پاسخ‌گوی جامع همه نیازهای افراد ساکن در روستاها باشد و با توجه به تفاوت‌هایی که در ظرفیت‌های هر شهرستان وجود دارد، وجود یک کمیته فنی تخصصی متشکل از دستگاه‌هایی که در امور مربوط به روستاها دخیل باشند، امری ضروری است.

 

از جمعیت 39 هزار و 425 نفری شهرستان ماه‌نشان، 29 هزار و 160 نفر در 126 روستا زندگی می‌کنند و نیازمند اشتغالزایی هستند .

۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید