اخبار

زنجان در حوزه آماری جزء استان های برتر کشور است/تجلیل از کارشناسان نمونه برنامه ریزی و آمار اداره کل متبوع

زنجان در حوزه آماری جزء استان های برتر کشور است/تجلیل از کارشناسان نمونه برنامه ریزی و آمار اداره کل متبوع
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان: زنجان در حوزه آماری جزء استان های برتر کشور است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، شهرام طهماسبی در مراسم گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی با بیان این خبر افزود: تلفیق درست از نظام آماری در برنامه ریزی مورد استفاده قرار می گیرد و این مقوله ای مهم به شمار می رود چراکه قوانین از نظم دقیقی پیروی می کند.

وی اظهار داشت: هیچ کشوری در مسیر توسعه قرار نمی گیرد مگر اینکه نخست هدف و چشم انداز مشخصی تعریف کرده و به دنبال آن، برنامه متناسبی برای رسیدن به هدف داشته باشد.

طهماسبی اظهار داشت: هیچ برنامه ای نمی تواند اقدامات اجرایی را عملیاتی کند مگر آنکه داده های دقیق و قابل اعتمادی ارایه کند.      
وی فرایند توسعه را همراه سه آفت بیان کرد و افزود: باورهای غلط و نگاه محدود و تفکر توسعه نیافته، ناکارآمدی نظام اجرایی و برخوردهای غیرتخصصی برخی مدیران و کارکنان از جمله این آفت ها است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: 2 مقوله اخیر نیز به مورد اول برمی گردد که با آمار و داده های درست می توانیم دست یابی درستی به برنامه و اهداف داشته باشیم.

طهماسبی تاکید کرد: با رفع سوء مدیریت در کشور می توانیم به اهداف برنامه ریزی شده و داده های آماری درستی دسترسی پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند تفکر راهبردی هستیم یادآوری کرد: این تفکر در برنامه ریزی و آمار مهیا کننده سیستم برنامه ریزی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان تاکید کرد: امروزه در شرایط خاصی در مسایل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی قرار داریم که بیشتر از گذشته نیازمند برنامه ریزی دقیق و قابل احصا هستیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم 29 نفر در چهار بخش پاسخگویان نمونه اعم از صنوف و مشاغل و خانوار آمارگیران نمونه، کارشناسان برنامه ریزی دستگاه های اجرایی و رابطان آماری استان زنجان تجلیل شدند که از طیب جعفری، سرپرست معاونت اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به عنوان کارشناس برنامه ریزی نمونه، بادریافت لوح سپاس،تقدیر شد.

همچنین از زهرا تاراسی، کارشناس آمار و اطلاعات اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان نیز به عنوان رابط آماری نمونه ی تهیه و انتشار سالنامه آماری استان، با اهدا لوح تقدیر از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان تجلیل شد.

۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید