اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

واحدهای فناورانه برای ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار می‌گیرد

واحدهای فناورانه برای ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار می‌گیرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: حمایت از واحدهای فناورانه و نوپا و مرکز رشد تجاری و شهرک فناوری در راستای ایجاد اشتغال انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی، اظهار کرد: برنامه‌های توسعه اشتغال به دو بخش برنامه‌های تکلیفی و سایر برنامه‌های دستگاه‌ها تقسیم شده که در بخش برنامه‌های تکلیفی از طریق پرداخت تسهیلات در حوزه‌هایی از جمله طرح تکاپو، مشاغل روستایی، مشاعل خانگی و سیاست‌های مداخلاتی اقدام به این کار می‌کند.


وی با اشاره به اینکه ایجاد 6393 شغل در برنامه‌های صنعت، معدن و تجارت استان زنجان پیش‌بینی شده است، بیان کرد: از این تعداد 3291 شغل در حوزه اصناف، 2292 شغل در حوزه طرح‌های صنعتی، 640 در حوزه فرش و 170 شغل در حوزه معادن گنجانده شده است.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، بخش گردشگری و صنایع‌دستی را از دیگر ظرفیت‌های این استان برای توسعه اشتغال عنوان کرد و افزود: در این بخش ایجاد 886 شغل پیش‌بینی شده که 672 مورد آن در حوزه صنایع‌دستی و 214 مورد در بخش گردشگری است.


این مسئول توجه به آموزش‌های مهارتی، بخش مسکن، برنامه‌های ورزشی، اشتغال زندانیان، بسیج سازندگی و اتاق تعاون را برای ایجاد اشتغال مهم خواند و گفت: بخش خدمات ظرفیت بالایی برای به‌کارگیری قشر جویای کار در جامعه دارد که باید برای آن به طور دقیق برنامه‌ریزی کرد.


یوسفی خاطرنشان کرد: حمایت از واحدهای فناورانه و نوپا و مرکز رشد تجاری، شهرک فناوری، ارز دیجیتال مجوزنما، LOT  در کشاورزی، آب، برق و اینترنت پرسرعت روستایی از برنامه‌های استانی اشتغال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.


وی ادامه داد: در بخش طرح‌های دانش‌بنیان، پارک علم و فناوری استان امکان ایجاد 190 فرصت شغلی را دارد و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه زنجان و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد به ترتیب می‌توانند 25 و 36 فرصت شغلی ایجاد کنند.

۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید