اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان عنوان کرد:

موفقیت مشاغل خانگی در گرو حمایت شرکت‌های پشتیبان

موفقیت مشاغل خانگی در گرو حمایت شرکت‌های پشتیبان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: موفقیت مشاغل خانگی، مستلزم حمایت شرکت‌های پشتیبان است.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی اظهار کرد: یکی از زمینه‌های ایجاد اشتغال پایدار در محلات در قالب طرح ملی بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری، ترویج و توسعه مشاغل خانگی، به ویژه استفاده از توان بانوان است. این در حالی است که مشاغل خانگی به دلیل خرد بودن تولید، بدون تشکیل و حمایت شرکت‌های تعاونی پشتیبان و قوی نمی‌تواند موفق باشد.


این مسئول ادامه داد: از همین‌رو مقرر است که شرکت‌های تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان مشاغل خانگی با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان در زمین‌های آموزش، تهیه و توزیع مواد اولیه ارزان قیمت، همچنین بازاریابی و فروش محصولات نشکیل شود.


وی با بیان این‌که فعلا برای راه‌اندازی دو واحد شرکت تعاونی برنامه‌ریزی شده است، افزود: علاوه بر این، با توجه به وجود افراد توانمند و تحصیل‌کرده در محلات هدف (طرح ملی بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری)، مقرر است افرادی که در این محلات از توانایی ایجاد واحدهای تولیدی و خدماتی صنفی و کارگاهی غیر مزاحم برخوردارند، شناسایی شوند و با دریافت تسهیلات مورد حمایت قرار بگیرند.


یوسفی تصریح کرد: این شرکت‌ها نیز می‌توانند تحت پوشش شرکت‌های تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان مشاغل خانگی از نظر بازاریابی و مواردی از این دست قرار بگیرند. در همین‌ راستا برای راه‌اندازی دو واحد شرکت تعاونی برنامه‌ریزی شده است.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: همچنین از آن‌جایی که شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان‌ها به صورت چندمنظوره ثبت و تاسیس شده است، این شرکت‌ها می‌توانند به صورت پشتیبان و تامین‌کننده نیاز تولیدکنندگان در زمینه‌های آموزش، تهیه و توزیع مواد اولیه ارزان‌قیمت، بازاریابی و فروش محصولات در محلات وارد عمل شوند.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به عدم ارتباط مستقیم بخش دولتی با ساکنان محلات در بافت فرسوده، به نظر می‌رسد بهترین روش برای برقراری ارتباط، ایجاد تعاونی‌های مسکن محله است؛ در واقع با اتحاد و همبستگی مالکان بافت فرسوده و تشکیل این نوع شرکت‌های تعاونی، نوسازی بافت‌های فرسوده به منظور ارتقای شرایط زندگی ساکنان محلات انجام می‌شود.

۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید