اخبار

جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی

جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت  تعاون کار ورفاه اجتماعی
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دهمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت متبوع در استان با حضور مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، رسول احدی گفت: در این جلسه که در محل صندوق بازنشستگی استان زنجان و باحضور مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع برگزار گردید، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ضمن ارائه گزارشی جامع ازدستاوردهای دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع عنوان کرد: مجموعه شورای هماهنگی مجموعه ای بهم پیوسته و همدل است که با برقراری تعاملات سازنده و ارتباط گیری بسیار خوبی که در سایه این هم افزایی دارد خدمات خوبی را نیز به آحاد جامعه از زمان بدو تولد و حتی تا بعد از مرگ هم ارائه می دهد.

جمشید تقی زاده، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات ربیعی وزیر اسبق وزارت متبوع و محسنی بندپی، و تبریک انتصاب شریعتمداری به سمت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، عنوان کرد: حضور شریعتمداری در راس هرم وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی را به فال نیک میگیریم چرا که ایشان اکسیر امیدو نشاط است و امیدوارانه به کار نگاه میکند و عمدتا خواستار حضور مدیران جهادی در تشکیلات و کار است.

وی افزود: با توجه به موقعیت سیاسی امروز، مدیران جهادی برای برون رفت از مشکلات پیش رو باید هدف تغییرات کلان را در دستور کار خود قرار دهند.

تقی زاده با بیان این که هر یازده مدیریت وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در هر استان، فعل خواستن را باید در بخش های مختلف بکار ببرند و با نگاه جدید در مقابل بحث تحریم ها و مباحث پیش رو، راهکارها و پیشنهادات مناسب ارئه دهند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: در بخش های مختلف توسعه ای یکی از مولفه های کلیدی شفافیت و پاسخ گویی در هر مقامی است.

تقی زاده با بیان این که وضعیت بیمه تکمیلی بازنشتگان تا 10 روز آینده مشخص خواهد شد افزود: درحال حاضر مجموع بازنشستگان کشوری یک میلیون و 400 هزار نفر است و تا یک و نیم سال آینده 550 هزار نفر بر این آمار  اضافه می شود.

وی میانگین سنی این بازنشستگان را 63 سال و سرجمع حقوق ماهانه آنان را 3 هزار و 250 میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه 95 و نیم درصد بازنشستگان این صندوق حقوق کمتر از 3 میلیون تومان دریافت می کنند گفت: 30 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق این بازنشستگان نیاز است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با تاکید بر اهمیت تامین سلامت بازنشستگان از انعقاد تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و صندوق بازنشستگی برای استفاده از  تجربیات این حوزه در ارتقای سلامت بازنشستگان کشوری خبرداد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان هم تعداد شاغلین استان را بالغ بر 16 هزار نفر و آمار بازنشستگان این صندوق در استان را 18 هزار 570 نفر اعلام کرد.

به گفته موسوی میانگین حقوق پرداختی بازنشستگان استان هم  2 میلیون و 60 هزار تومان است.

براساس اعلام مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان ، آموزش و پرورش ، راه آهن  و دانشگاه علوم پزشکی بیشترین آمار بازشستگان استان را به خود اختصاص داده اند.

۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید