اخبار

165هزار نفر از جمعیت استان زنجان عضو تعاونیها هستند

165هزار نفر از جمعیت استان زنجان عضو تعاونیها هستند
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: درزمان حاضر 156هزار نفر از جمعیت این استان 'بدون احتساب تعاونیهای سهام عدالت' عضو تعاونی ها هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان سید 'موسی متوسلین' روز شنبه درجمع خبرنگاران شمار تعاونی های تشکیل شده در این استان را بیش از سه هزارو 300 تعاونی ذکرکرد و افزود : از این تعداد دوهزارو 440 تعاونی هم اکنون فعال هستند.
وی، شمار اشتغالزایی این تعاونی ها را 28هزارو 700 نفر ذکرکرد و یادآورشد: شماری از این میزان اشتغال ایجاد شده است و شماری نیز به طور بالقوه می باشد.
متوسلین، بااشاره به اینکه هفت تعاونی سهام عدالت نیز بر اساس اصول اولیه تشکیل تعاونی ها در این استان فعال است، اظهارداشت: 700هزار نفر از جمعیت استان زنجان عضو این تعاونی ها هستند.
وی افزود : تاکنون 145میلیارد ریال به عنوان سود سهام عدالت به اعضای این تعاونی ها پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون استان زنجان، بیشترین حوزه فعالیتی تعاونی های این استان را مربوط به بخش مسکن ذکرکرد و گفت : تعاونی های مسکن با توجه به ساخت و سازهای انجام شده نقش مفید و موثری در برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای موجود در بازار مسکن داشته اند.
متوسلین بابیان اینکه چهار هزار واحد مسکونی توسط تعاونی های مسکن مهر استان در دست ساخت است ، اضافه کرد: تا سال گذشته یک هزار و 500 واحد و شش ماهه اول امسال نیز یکهزار واحد مسکن مهر تحویل
متقاضیان شده است.
به گفته وی، مابقی واحدهای مسکونی مهر نیز تا رسیدن به سقف چهار هزار واحد تاپایان امسال تکمیل و تحویل متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر خواهد شد.
متوسلین یادآورشد: تعاونی های مسکن غیرمهر نیز بالغ بر 10هزار واحد را تحویل و یا در دست ساخت دارند

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید