اخبار

2774 تعاونی در استان زنجان غیرفعال است

2774 تعاونی در استان زنجان غیرفعال است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: دو هزار و 774 تعاونی غیر فعال در استان شناسایی شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی با اعلام این خبر که با پایش انجام شده دو هزار و 774 تعاونی غیر فعال در استان شناسایی شده است افزود: طبق دستورالعمل چگونگی اعلام انحلال شرکتها و اتحادیه های تعاونی، مشمول بندهای دوم و چهارم و پنجم ماده 54 قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است انحلال تعاونی های مشمول بندهای مذکور را طبق دستور العمل به اداره ثبت محل اعلام نماید.

وی افزود: در قانون پیش‌بینی شده است که برای انحلال این تعاونیها باید سه اخطاریه به صاحبان این تعاونیها ابلاغ شود که دو اخطاریه توسط اداره تعاون و اخطاریه سوم باید با اخذ مجوز از وزارتخانه انجام شود که با اخذ مجوز اخطاریه سوم به این تعاونی‌ها نیز ابلاغ می‌شود.

یوسفی ادامه داد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با هدف تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال در مرحله نخست سعی در فعال سازی این دسته از تعاونی ها دارد، در صورتی که هیچ گونه راهی در امر فعال سازی وجود نداشت نسبت به اعلام انحلال تعاونی های مذکور به اداره ثبت شرکتها اقدام خواهد نمود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: باتوجه به این که نظارت بر تعاونی ها افزایش یافته است پس از تعیین تکلیف تعاونیهای غیرفعال اداره کل متبوع، فعالیت خود را بر حمایت از تعاونی‌های فعال متمرکز می‌کند.

وی اظهار داشت: معاون امور تعاون وزارت متبوع، مسئول حسن اجرای این دستورالعمل و در موارد اختلافی فصل الخطاب و مجاز به ابطال یا اصلاح تصمیمات و اخطارهای وزارت می باشد.

 

۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید